Pre obete pandémie vysadili v Petržalke spomienkové lipy, ide o ďalšie pietne miesto u nás

Vysadzanie spomienkovej lipy.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk - koláž Bratislavadeň

Po celom Slovensku vzniklo viacero živých pietnych miest, na ktorých sa vysádzajú spomienkové lipy. Zámerom je si pripomenúť obete pandémie.

Podujatie poukazuje na to, že obete epidémie nie sú len čísla v štatistikách, ale sú to skutoční ľudia. Vysvetľujú organizátori z OZ Skutočné obete.

Po celom Slovensku vzniklo už viacero takýchto pietnych miest, na ktorých sa vysadili spomienkové lipy pre obete pandémie.

Vysadzanie spomienkovej lipy4.jpeg

Na pamiatku obetiam a pozostalým vznikajú takéto pietne miesta po celom svete. Slúžia na to, aby si ľudia pripomenuli, čím si všetci za posledné roky prešli, no hlavne aby sa na obete koronavírusu nezabudlo. V súčasnosti celkovo podľahlo Covid-19 už 24 153 osôb (k 13. máju, pozn. redakcie).

Je mi ľúto každej jednej obete, ktorá podľahla koronavírusu. Preto toto spomienkové podujatie vnímam ako vzácny prejav úcty venovaný práve im. Pandémia prehodnotila naše priority a ukázala, že hodnota života a zdravia je to najcennejšie,” vyjadril sa počas pietnej akcie Juraj Droba, predseda BSK.

Vysadzanie spomienkovej lipy3.jpeg

Okrem najnovšej lipy, ktorú vysadili na Holíčskej ulici v Petržalke, pribudli od začiatku pandémie ďalšie stromčeky po celom Slovensku.

Prvé boli vysadené v Banskej Bystrici, Žiline, Púchove a ďalej v Košiciach, Michalovciach, Zlatých Moravciach, Nových Zámkoch, v obci Lúčka a v obci Kamenica nad Cirochou.

Taktiež v Senci, Zvolene, Lučenci, Poltári, v areáli Slovnaftu v Bratislave, v Novej Bani a Turčianskych Tepliciach.

Vysadzanie spomienkovej lipy5.jpg

Vysadzanie spomienkovej lipy1.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk