Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Srobarovo 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Miestny úrad Bratislava-Petržalka
6. januára 2021 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke vznikne nový zelený priestor, revitalizáciou prejde Šrobárovo námestie

Na revitalizáciu priestoru je alokovaných 200-tisíc z mimorozpočtových zdrojov mestskej časti.

Na Šrobárovom námestí v bratislavskej Petržalke vznikne nový zelený priestor. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Ešte minulý rok sa podarilo mestskej časti získať z Úradu vlády SR mimorozpočtové zdroje na revitalizáciu Šrobárovho námestia a areálu Základnej školy (ZŠ) Anatolija Karpova na Černyševského ulici,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že štúdia revitalizácie je pripravená a bude sa upravovať na základe dohody s miestnymi obyvateľmi.

Na revitalizáciu priestoru Šrobárovho námestia je alokovaných 200-tisíc z mimorozpočtových zdrojov mestskej časti,“ doplnila.

Úpravy verejných priestorov

Petržalka chce realizovať úpravy verejných priestorov tak, aby boli viac využívané Petržalčanmi z priľahlého okolia.

Mestská časť považuje za dôležité sústrediť sa práve na priestory námestí, ktoré nie sú na rekreáciu využívané. Ide aj o prípad Šrobárovho námestia, medzi bytovým domom Pifflova a ZŠ na Černyševského ulici,“ vysvetlila hovorkyňa.

Srobarovo 1.jpg
Foto: Miestny úrad Bratislava-Petržalka

Keďže daný priestor má potenciál využiť zeleň a dreviny, ktoré už na námestí sú, pristúpilo petržalské oddelenie životného prostredia, prostredníctvom arboristickej spoločnosti k vypracovaniu posudku.

Plán ochrany drevín pre lokalitu Šrobárovho námestia definuje konkrétne kroky potrebné na ochranu stromov v problematických častiach priestoru. Tie bude musieť budúci realizátor projektu pri stavebných prácach dodržiavať,“ uvádza vedúca oddelenia životného prostredia mestskej časti Daniela Vašková Kasáková.

Nová zeleň aj mobiliár

Mestská časť plánuje v priestore Šrobárovho námestia vysadiť približne 50 stromov. Ďalšie úpravy verejného priestoru sa týkajú rekonštrukcie a rozšírenia chodníkov. Následne pôjde o výmenu mobiliáru (lavičky, koše).

Pribudne psí výbeh na odhľahlejšom pozemku, pitná fontánka a street-workoutové ihrisko v areáli školy. V ďalšej etape je naplánovaná obnova tartanovej dráhy. Cieľom celej revitalizácie námestia je zachovanie najmä parkového charakteru.

Srobarovo 2.jpg
Foto: Miestny úrad Bratislava-Petržalka

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X