V Petržalke začali pre ľudí bez domova zbierať šatstvo i oblečenie

bezdomovec
ilustračné: SITA

Čiapky, rukavice, teplé spodné oblečenie, prikrývky či trvanlivé potraviny – to sú len niektoré z vecí, ktoré môžu obyvatelia Petržalky priniesť na miestny úrod a pomôcť tak ľuďom bez domova.

Zbierka, ktorú samospráva pre bezdomovcov organizuje, potrvá do 27. novembra.

Práca s bezdomovcami, ktorých je v súčasnosti na území Petržalky približne 300, je veľmi náročná, preto mestská časť víta každý podnet, ale aj pomoc obyvateľov. Doniesť šatstvo či potraviny môžu obyvatelia na oddelenie sociálnych vecí miestneho úradu na Kutlíkovej ulici.

Petržalka ľudí bez domova monitoruje počas celého roka, avšak s prichádzajúcou zimou sa ich pôsobenie v teréne zintenzívňuje. Pracovníci úradu nosia ľuďom deky, šatstvo či uteráky. Spolu s materiálnou pomocou ponúkajú aj sociálne poradenstvo a ľuďom s trvalým pobytom v Petržalke aj možnosť získať jednorazovú finančnú pomoc.

„V zimných mesiacoch zaznamenávame v teréne menej ľudí bez domova, keďže viacerí na toto obdobie odchádzajú do útulkov, krízových centier alebo k známym či príbuzným. Napriek tomu na uliciach môžeme stále nájsť množstvo ľudí odkázaných na pomoc od iných,“ prezradila vedúca oddelenia sociálnych vecí Alena Halčáková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk