Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
11. novembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke začínajú kontrolovať parkovanie, do parkovacieho systému sa zaregistrovalo už viac ako 20-tisíc ľudí

Vodiči najprv dostanú zelený, druhýkrát červený lístok za stierač a pri treťom porušení už budú policajti nasadzovať tzv. papuče a dávať nedisciplinovaným vodičom pokuty.

V bratislavskej mestskej časti Petržalka začínajú po desaťdňovej testovacej prevádzke s ostrými kontrolami dodržiavania pravidiel parkovacieho systému. „Zamestnanci miestneho úradu budú ľuďom, ktorí parkujú na vyznačených miestach bez zaregistrácie v systéme, dávať najprv zelený, druhýkrát červený lístok za stierač a pri treťom porušení už budú policajti nasadzovať tzv. papuče a dávať nedisciplinovaným vodičom pokuty,“ povedala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Základom každého fungujúceho systému je dodržiavanie pravidiel, takže od dnešného dňa pristupujeme k ich vymáhaniu. Podľa našich prvých informácií sa už v týchto dňoch situácia na niektorých petržalských parkoviskách zlepšila, ale zo skúšobných kontrol sme zistili, že niektorí vodiči parkujú na vyznačených miestach neoprávnene. Preto musíme pristúpiť k represii,” uviedol petržalský starosta Ján Hrčka.

Kontrola parkovania

Obyvateľom Petržalky, ktorí sa už zaregistrovali do systému, ale nedostali zatiaľ rozhodnutie o tom, či bola ich žiadosť schválená, pokutu nevyrubia. Všetci títo ľudia budú do 17. novembra považovaní za rezidentov, pričom počas tohto týždňa im doručia rozhodnutie.

Okrem kontroly rezidenčného parkovania sa Petržalka v spolupráci s mestskou políciou zameria aj na kontrolu vyhradených parkovacích miest, či na vyhradených miestach stoja auta, ktorá tam nemajú oprávnenie stáť.

K dnešnému dňu je podľa Hrčku zaregistrovaných do petržalského parkovacieho systému už viac ako 20-tisíc ľudí, čo tvorí podľa viacnásobných sčítaní približne 80 percent všetkých petržalských áut. Od 1. októbra navštívilo web stránku Parkovanie v Petržalke viac ako 61-tisíc užívateľov. Priemerný čas, ktorý na stránke strávili, bol necelé štyri minúty. Z celkového počtu návštevníkov stránky bolo 72 percent ľudí z Bratislavy.

Vyznačené miesta

Za približne dva mesiace Petržalka vyznačila 5 049 parkovacích miest, z toho 4 589 modrou farbou a 460 vyhradených parkovacích miest. V časti Dvory je modrou farbou vyznačených viac ako 3 200 boxov, v časti Lúky zatiaľ viac ako 1 300 boxov.

V systéme je 61 veľkých parkovísk, do konca mesiaca ich mestská časť očakáva viac ako 70. Petržalka od 16. októbra neprideľuje platené vyhradené parkovacie miesta, pričom ponecháva všetky doterajšie, ktorých je 998. Parkovacích miest pre zdravotne ťažko postihnutých je celkovo 989 a mestská časť ich prideľuje aj naďalej.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X