V Petržalke zaznamenali najväčší nával voličov ráno, voliči boli zo všetkých vekových kategórií

Petrzalka volby.jpg

Krátko popoludní zhodnotil volebnú účasť na 30 až 40 percent s tým, v popoludňajších hodinách očakávajú ďalší nápor voličov.

Najväčší nával voličov zaznamenali ráno, uviedol predseda volebnej komisie č. 93 v Petržalke Michal Sýkora. Ako priblížil pre agentúru SITA, ranná účasť voličov medzi 7.00 až 10.00 bola silná až návalová, zo všetkých vekových kategórií.

Napriek tomu však podľa neho voľby prebiehali pokojne a pred volebnými miestnosťami sa netvorili príliš dlhé rady. „Máme to zorganizované tak, že sa snažíme dodržiavať, aby ľudia nečakali viac ako 10 minút,“ skonštatoval.

Krátko popoludní zhodnotil volebnú účasť na 30 až 40 percent s tým, že v popoludňajších hodinách očakávajú, že ľudia začnú znova chodiť voliť vo väčšom počte. Podľa Sýkoru je väčšina ľudí oboznámená s kandidátmi a sú zorientovaní aj v tom, ako majú hlasovať v spojených voľbách.

Evidujeme asi dve až tri percentá voličov, ktorí potrebujú poradiť a vysvetliť, ktorá obálka a hlasovací lístok na čo slúži,“ poznamenal s tým, že väčšina ľudí rozumie tomu, že musí dlhšie čakať, sú pozornejší a viac premýšľajú nad tým, koho zakrúžkovať.

Ako dodal, podľa predchádzajúcich skúseností bol v predošlých voľbách čas na odvolenie jedného voliča dve až tri minúty, teraz je to vzhľadom k spojeným voľbám približne do päť minút.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk