V Petržalke zlepšia mestskú hromadnú dopravu, Dopravný podnik Bratislava mení časy a trasy liniek

DPB, autobus, MHD
Foto: ilustračné, SITA

V danej lokalite sa nachádza poliklinika, hotel, vozovňa autobusov a v okolí taktiež budujú ďalšie nové objekty.

V Petržalke pri Betliarskej ulici plánuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) zlepšiť mestskú hromadnú dopravu (MHD). V tejto lokalite sa nachádza poliklinika, hotel, vozovňa autobusov a v okolí taktiež budujú ďalšie nové objekty. Dopravný podnik chce predovšetkým zmeniť časy a trasy niektorých autobusových liniek. Informoval o tom na svojej facebookovej stránke.

V rámci projektu #mamespolocnyciel sa na nás klienti pravidelne obracajú s prosbami o zlepšenie obsluhy rozrastajúcej sa časti Petržalky pri Betliarskej ulici. Po novom budú preto linky 92 a 192 premávať celoročne, teda aj cez školské prázdniny, a nasadíme na ne vozidlá s vyššou kapacitou. Novinkou budú aj dva varianty trasy autobusu 99 vo večerných hodinách, keď už linky 92 a 192 nepremávajú,“ informoval DPB.

Dopravný podnik ďalej informuje, že približne každý druhý spoj má večer stále zachádzať na Antolskú, ostatné spoje majú pokračovať až na Betliarsku a k vozovni Petržalka. Mestská hromadná doprava tu tak bude cez pracovné dni zabezpečená celodenne, až do večera.

Veľmi sa tým zlepší cestovanie z práce aj našim šoférom, ktorí doteraz museli po náročnej službe a zaparkovaní autobusu dochádzať k MHD aj niekoľko zastávok pešo,“ dodal DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk