V petržalskej knižnici bude týždeň bezplatná registrácia

knihy, kniznica
Foto: ilustračné, SITA

Bezplatnú registráciu nových členov si v rámci Týždňa slovenských knižníc pripravila knižnica v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Od dnes do soboty 28. marca budú čitateľom odpúšťať aj pokuty za oneskorené vrátenie kníh a bezplatne predlžovať čitateľský preukaz na ďalší rok. Informoval o tom Michal Kaliňák z petržalského miestneho úradu.

Ako ďalej uviedol, knižnica ponúka aj nové typy čitateľských preukazov. „Sú pre rodiny, za osem eur ročne, čo znamená zaregistrovanie jedného dospelého a dvoch detí alebo dvoch dospelých a jedného dieťaťa na vybranej pobočke. K tomu ako bonus rodina dostane bezplatné registrovanie na pobočke spoločensko-vednej, populárno-náučnej a cudzojazyčnej literatúry na Vavilovovej 26,“ priblížil Kaliňák s tým, že druhým novým typom je kombinovaný preukaz.
Jeho výhoda je v tom, že umožňuje registráciu na dvoch pobočkách, pričom knižnica prevádzkuje celkom desať pobočiek. „Za kombinovaný preukaz zaplatí dospelý šesť eur a dieťa tri eurá ročne,“ pokračuje.
Týždeň slovenských knižníc je aj o podujatiach. Deviatym ročníkom pokračuje Jarný maratón s knihou, ktorý začal dnes o 9. hodine v pobočke petržalskej knižnice na Prokofievovej 5 a o 11. bude pokračovať na pobočke na Turnianskej 10. Ďalej sa posúva do verejných knižníc v Bratislave a v Pezinku.
Hosťami tohtoročného maratónu sú spisovateľ Juraj Šebesta a jeho dcéra Kamila Šebestová, ktorí predstavia svoje knihy, prednesú z nich úryvky a pútavo so štipkou humoru porozprávajú o spoločných témach dvoch generácií. V stredu 25. marca o 13. hodine si návštevníci na pobočke Vavilovova 26 môžu pozrieť výstavu prác z paličkovanej čipky s názvom Prebúdzanie jari, ktorú spoja s ukážkami prác. V piatok 27. marca sa 20 najlepších a najaktívnejších detských čitateľov zúčastní podujatia Noc v knižnici s Andersenom. Témou noci je Európske pexeso, zábavné cestovanie a spoznávanie európskych štátov. Hosťami budú ilustrátori Mária Nerádová a Ďuro Balogh.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk