V petržalskej Nemocnici sv. Cyrila a Metoda chcú vybudovať 200 parkovacích miest

Nemocnica antolska bratislava 1.jpg
bratislava.sk

V petržalskej Nemocnici sv. Cyrila a Metoda má pribudnúť 200 bezplatných parkovacích miest. Na tlačovej besede o tom informovali predstavitelia nemocnice, mesta, ale aj ministerstva zdravotníctva, ktorí tento projekt realizujú spoločne.

Parkovacie miesta majú slúžiť pacientom, ako aj zamestnancom nemocnice. Vo večerných hodinách majú byť k dispozícii aj pre obyvateľov Petržalky.

„Je tu problém s parkovacími miestami, nemocnica je veľká, príjazdová cesta je kľukatá,“ zhodnotila podmienky parkovania ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Podľa nej je ťažké nájsť správny vchod do nemocnice a sanitky sa miešajú s autami pacientov. Po schválení poslancami hlavného mesta chcú začať výstavbu v roku 2019 a parkovať by sa mohlo od roku 2020.

Nemocnica antolska bratislava 2.jpg
bratislava.sk Foto: bratislava.sk

Ministerstvo požiadalo hlavné mesto o prenájom plôch, na ktorých budú parkovacie miesta. Tie sa budú prenajímať za symbolické jedno euro. Odhadovaná suma, ktorou rezort zdravotníctva projekt podporí, je 1,6 milióna eur bez DPH.

Problematické parkovanie

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala je parkovanie jednou z vecí, ktoré treba v meste ešte vylepšiť. Je to dlhodobý problém, uviedol. Primátor preto privítal spoluprácu s ministerstvom pri výstavbe parkoviska s rozlohou 6 500 metrov štvorcových. Návrh o tom predloží vo štvrtok do mestského zastupiteľstva. Predpokladá pritom, že ho poslanci mestského zastupiteľstva schvália.

Prenájom pozemkov majú v utorok schváliť aj poslanci Petržalky. „Vítam týchto 200 parkovacích miest a predpokladám, že to je len začiatok revitalizácie celého tohto priestoru, pretože táto nemocnica je kľúčová pre Zadunajsko,“ dodal starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk