V petržalskom parkovacom systéme sú zapojené aj súkromné priestory, testujú zvýhodnené nočné parkovanie

Technopol petrzalka parkovanie.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Rezidenti môžu využiť na nočné parkovanie viac ako 100 boxov pri miestnom úrade zadarmo.

Petržalka do verejného parkovacieho systému zapája aj súkromné parkoviská. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, samospráva testuje zvýhodnené nočné parkovanie pri Technopole.

Rezidenti so schválenými vozidlami môžu viac ako 100 boxov pri miestnom úrade počas celej noci použiť zadarmo, návštevy iba za jedno euro,“ uviedla. Starosta Ján Hrčka avizuje zapojenie ďalších parkovísk petržalských obchodných centier.

Riešenia pre nerezidentov

Mestská časť minulý týždeň informovala o zriadení svojich pilotných parkovacích zón na Dvoroch 5 a 6, kde po novom musia všetky vozidlá parkovať výhradne na vyznačených modrých boxoch.

V snahe nájsť vhodné riešenie aj pre vodičov nerezidentov predstavila samospráva novú spoluprácu so súkromným sektorom.

Do svojho parkovacieho systému postupne zapojí parkoviská firiem, obchodných a administratívnych budov, ktoré v nočných hodinách bývajú spravidla úplne prázdne,“ vysvetlila Halašková.

Pakovacie kapacity

Starosta tvrdí, že vďaka súkromným parkovacím kapacitám pribudnú vo viacerých vyťažených a problémových oblastiach stovky verejných parkovacích miest.

Cieľom ďalšej fázy zlepšovania petržalskej parkovacej politiky je podľa neho rezidentom rozšíriť doterajšie možnosti bezplatného parkovania o síce existujúce, ale často nevyužívané kapacity a nerezidentom, ktorí už počas noci v nových zónach nezaparkujú vôbec, zase ponúknuť výrazne znížené ceny za nočné parkovanie.

Zvýhodnené nočné parkovanie

Rezidenti a nerezidenti Petržalky môžu pri miestnom úrade využiť aj zvýhodnené nočné parkovanie na časti vonkajšieho parkoviska Technopolu.

Denný prevádzkový režim súkromného a monitorovaného plateného parkoviska sa pre verejnosť v zásade nemení,“ uviedla hovorkyňa s tým, že v čase od 7.30 do 18.00 hod. je prvá hodina parkovania pre všetkých zdarma a každá ďalšia pol hodina stojí 50 centov.

Novinkou však je, že sa parkovisko v noci stalo súčasťou Petržalského parkovacieho systému, na čo vodičov upozorňuje aj nová dodatková tabuľa umiestnená pred príjazdovou rampou. Poplatok za zvýhodnené nočné parkovanie pri Technopole je potrebné uhradiť cez mobilnú aplikáciu URBI-Parkovanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk