V Petržalskom parkovacom systéme sú zaradené štyri súkromné parkoviská

Technopol petrzalka parkovanie.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Tieto parkoviská sú podľa hovorkyne mestskej časti zatiaľ využívané minimálne.

Do Petržalského parkovacieho systému (PPS) v Bratislave sú zaradené štyri súkromné parkoviská obchodných reťazcov – Technopol, TPD, Billa na Muchovom námestí a Billa na Námestí hraničiarov. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, aktuálne vedú rokovania aj so spoločnosťou Lidl.

Tieto parkoviská sú podľa hovorkyne zatiaľ využívané minimálne. „Je to najmä z toho dôvodu, že na týchto parkoviskách, s výnimkou Technopolu, musia platiť aj rezidenti jedno euro na noc. Síce ide z nášho pohľadu o veľmi výhodnú cenu, pokiaľ majú vodiči možnosť parkovať úplne zdarma v zatiaľ nezazónovaných oblastiach, ich výber je jasný, a to aj s rizikom, že porušia zákon,“ poznamenala.

Petržalka spustila v novembri 2019 svoj pilotný parkovací systém v duchu „Byť Petržalčanom sa oplatí“ s cieľom zvýhodniť obyvateľov s trvalým pobytom v Petržalke. V praxi to funguje tak, že majitelia vozidiel, ktorí spĺňajú dve základné podmienky – majú trvalý pobyt v mestskej časti a zaregistrované vozidlo, parkujú v rámci celej Petržalky (s výnimkou miestnej časti Dvory 4) na zaregulovaných parkoviskách s týmto vozidlom zadarmo 24 hodín, sedem dní v týždni.

Nerezidenti a návštevníci Petržalky môžu parkovať na modro vyznačených parkovacích miestach zadarmo v pondelok až štvrtok od 7.00 do 18.00 a od piatka 7.00 do nedele 18.00 hod. Podmienkou je použiť pri parkovaní mobilnú aplikáciu URBI.

Ďalšou možnosťou je požiadanie rezidenta o pridelenie návštevníckych hodín. Hlavné mesto najnovšie avizovalo expanziu celomestského parkovacieho systému PAAS na území Petržalky v lokalitách Dvory 5, 6 a Háje 2 – sever v druhej polovici tohto roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk