V petržalskom zbernom dvore budú zbierať veci do Mestského bazára

Olo odvoz zber odpadu mestsky bazar.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Mestský bazár sa uskutoční 9. a 10. októbra v areáli Komunálneho podniku Bratislava na Bazovej ulici.

Petržalka v spolupráci so spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) bude v pondelok od 12.00 do 18.00 hod. v areáli Zberného dvora Petržalka zbierať od obyvateľov nepotrebné, no stále čisté, zachovalé, funkčné a kompletné veci do Mestského bazára. Petržalka o tom informuje na sociálnej sieti.

Všetky vyzbierané veci následne poputujú do tretieho kola Mestského bazára, ktorý sa uskutoční 9. a 10. októbra v areáli Komunálneho podniku Bratislavy na Bazovej ulici,“ oznamuje mestská časť.

Aj cez víkend

Veci do Mestského bazára zbierajú tiež v centrále OLO na Ivanskej ceste každú stredu od 12.00 do 18.00, v piatok a v sobotu od 8.00 do 18.00, až do 2. októbra.

Odovzdať je možné napríklad nečalúnený nábytok, knihy, časopisy, CD a DVD, spoločenské hry, kuchynské, domáce a záhradkárske potreby, športovú výbavu, detský sortiment, kancelárske a školské potreby, chovateľské potreby či hudobné nástroje.

Použitie peňazí

Vyzbierané financie z Mestského bazára budú uložené na transparentom účte a použité na budovanie stabilného Bratislavského centra opätovného použitia.

Prvé dve kolá Mestského bazára odbremenili Bratislavu od 21 ton nepoužívaných vecí.

Viac ako 1 500 návštevníkov si osvojilo takmer 8-tisíc vecí s hmotnosťou viac ako osem ton. Za nákup vyzbieraných vecí prispeli sumou viac ako 11-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk