V piatok hrozia v Bratislave búrky a teploty nad 30 stupňov, počas víkendu sa však ochladí

dážď
ilustračné: pixabay.com

Podľa predpovede počasia, ktorú zverejnil Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke, nás čaká v najbližšie dni premenlivé počasie.

Ako uvádza SHMÚ, nový mesiac by sa mal v Bratislave a okolí začať dažďom. Podľa predpovede na 1. júna 2018 hrozia počas dňa búrky, avšak piatok budú sprevádzať vysoké teploty nad 30 stupňov. Nočná teplota dosiahne 18 stupňov Celzia a cez deň sa ortuť teplomera vyšplhá na maximálnych 32 stupňov. Zafúka mierny juhovýchodný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 3 m/s.

Prvý júnový víkend sa bude niesť v znamení mierneho ochladenia, teploty poklesnú o niekoľko stupňov. Ako hlási SHMÚ, v sobotu 2. júna má byť oblačno. Počas noci sa budú teploty pohybovať okolo 17 stupňov a cez deň sa oteplí na maximálnych 25 stupňov Celzia. Fúkať bude severozápadný vietor rýchlosťou 4 m/s.

V nedeľu 3. júna majú ustúpiť oblaky a ako hlásia meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu, v Bratislave a okolí bude prevládať len malá oblačnosť. Nočná teplota dosiahne hodnotu 19 stupňov Celzia, počas dňa sa oteplí na 28 stupňov. Zafúka severozápadný vietor, ktorý dosiahne rýchlosť 3 m/s.

Nový týždeň začne daždivo, ako predpovedá SHMÚ, v pondelok 4. júna má v Bratislave pršať. Daždivé počasie budú sprevádzať teploty, ktoré v noci vystúpia na 19 stupňov Celzia a cez sa vyšplhajú na 29 stupňov. Fúkať bude len veľmi mierny východný vietor s rýchlosťou 1 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk