V piatok je svetový deň vody: Lamač organizuje podujatie o životnom prostredí a jeho ochrane

Kino lamac svetovy den vody mna sa to netyka.jpg

Svetový deň vody je za rohom a mnohé organizácie i mestá, či mestské časti cítia o to väčšiu potrebu organizovať podujatia na zvýšenie povedomia širokej verejnosti o životnom prostredí a jeho ochrane.

V rámci svetového dňa vody organizuje aj mestská časť Lamač podujatie s názvom Mňa sa to netýka? Podujatie sa bude konať v piatok 22. marca v čase od 16.00 do 20.00 hod. Program bude, ako inak, zameraný na životné prostredie a jeho ochranu.

Akcia zameraná na ochranu životného prostredia sa uskutoční v Kine Lamač. V programe je aj premietanie filmu Plastic Ocean o 18.00 hod. a ide o dokument novinára, ktorý pri pátraní po modrej veľrybe objaví množstvo plastového odpadu plávajúceho na hladine. Novinár spojí svoje sily s medzinárodným tímom výskumníkov a ekologickou aktivistkou a spoločne preskúmajú stav oceánov. Skutočnosti, ktoré zistia sú alarmujúce. Okrem výsledkov sa v dokumente dozviete aj viaceré riešenia, ktoré môžu oceánom a najmä zvieratám v nich žijúcich výrazne pomôcť.

Vrámci tohto výnimočného podujatia sa návštevníci dozvedia aj to, ako žiť bez ničenia nášho okolia a to prostredníctvom názornej ukážky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk