Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti
SITA
14. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V piatok kvôli summitu zatvoria niektoré bratislavské školy

Pre piatkový summit premiérov vlád a prezidentov členských krajín Európskej únie v Bratislave zatvoria v piatok niektoré základné i stredné školy v meste.

Ako uviedla Zuzana Čavajdová z tlačového oddelenia mestskej časti Karlova Ves, základné školy (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti budú mať na odporúčanie ministerstva školstva v piatok 16. septembra riaditeľské voľno. Týka sa to škôl ZŠ Karloveská 61, ZŠ Alexandra Dubčeka a Spojená škola Tilgnerova.

„V ZŠ Alexandra Dubčeka a na Tilgnerovej bude fungovať školský klub detí,“ pripomenula Čavajdová. „Čo sa týka kultúrnych zariadení, v Karlovej Vsi nebolo naplánované na piatok žiadne kultúrne podujatie a krúžková činnosť sa začína až od budúceho týždňa,“ dodala.

Rovnako aj v Ružinove bude mať riaditeľské voľno všetkých deväť základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy, potvrdila hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová. Petržalka je zriaďovateľom jedenástich základných škôl. Michaela Platznerová z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu informovala, že na piatok dalo riaditeľské voľno žiakom desať z nich. „Základná škola Holíčska, ktorá je spojená s materskou školou, bude v piatok v prevádzke,“ poznamenala.

V mestskej časti Nové Mesto bude mať podľa hovorcu Mareka Tettingera riaditeľské voľno všetkých osem základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti. Hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková uviedla, že mestská časť o piatkových dopravných obmedzeniach informovala vedenia všetkých škôlok i základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti. „Cirkevné a privátne školy sme rovnako informovali,“ podotkla. Na otázku, ktoré konkrétne školy v Starom Meste budú mať v piatok riaditeľské voľno, však neodpovedala. Mestská časť na svojej oficiálnej internetovej stránke informuje, že pre bezpečnostné opatrenia a uzáveru mestskej časti v piatok staromestský úrad vrátane matriky zatvoria.

Bratislavský samosprávny kraj zriaďuje 57 stredných škôl, z nich bude mať v piatok voľno 46. Uviedla to hovorkyňa Lucia Forman s tým, že ostatných jedenásť krajských škôl bude fungovať v klasickom režime. Najväčšie univerzity v Bratislave, Univerzita Komenského (UK) a Slovenská technická univerzita, otvárajú akademický rok až v pondelok 19. septembra.

Pre piatkové dopravné obmedzenia budú zamestnanci rektorátu Univerzity Komenského v Bratislave pracovať z domu. Uvádzajú to na svojej oficiálnej internetovej stránke s tým, že Právnická fakulta UK dala zamestnancom a denným doktorandom na piatok pracovné voľno. Zatvorená bude aj budova Filozofickej fakulty UK na Gondovej ulici. Na dopravné obmedzenia reaguje napríklad aj Akadémia Policajného zboru v Bratislave, ktorá na piatok 16. septembra udeľuje rektorské voľno.

Minister školstva, vedy výskumu a športu SR Peter Plavčan odporučil riaditeľom základných a stredných škôl v Bratislave udeliť počas piatkového summitu riaditeľské voľno. „Dôvodom sú prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré ovplyvnia dopravu a pohyb osôb v meste i v jeho širšom okolí,“ pripomína ministerstvo.

Udelenie riaditeľského voľna je v kompetencii riaditeľa školy, ktorý v prípade jeho poskytnutia musí informovať rodičov zverejním informácie na verejne dostupnom mieste, ako je internet, prípadne prostredníctvom žiackych knižiek. „Rovnako by mal túto skutočnosť oznámiť zriaďovateľovi školy a príslušnému miestnemu orgánu miestnej štátnej správy v školstve,“ dodalo ministerstvo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X