V piatok sa bude pochodovať za slušné Slovensko

Za slušné Slovensko v Bratislave
SITA

V piatok o 17. hodine sa pochod začne pred Úradom vlády SR na Námestí slobody, odkiaľ sa ľudia presunú na Námestie SNP.

„Vo štvrtok 21. júna uplynú štyri mesiace od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Do dnešného dňa nepoznáme meno vraha ani objednávateľov. Miesto toho vieme, že pri vyšetrovaní tejto vraždy od prvého dňa prišlo k viacerým pochybeniam. V piatok 22. júna uplynú tri mesiace od vtedy, ako bola vymenovaná vlada Petra Pellegriniho. Za tri mesiace neprišlo k žiadnej zásadnej zmene alebo vôbec snahe o túto zmenu. Nevideli sme a nevidíme žiadny signál toho, že vláda chce obnoviť dôveru ľudí v štátnu moc,“ vysvetľujú motiváciu ďalšieho pochodu jeho organizátori na sociálnej sieti.

Uvádzajú viacero príkladov tohto ničnerobenia. „Nominácia ministerky Sakovej a následná zmena policajného prezidenta za človeka, ktorý bol blízkym spolupracovníkom Roberta Kaliňáka nie je snahou o obnovenie dôvery ľudí v štátnu moc. Každý deň na povrch vyplávajú nové kauzy, sme svedkami podnikateľského talentu mnohých politikov, ktorí extrémne lacno nakupujú a draho predávajú. Dozvedeli sme sa o tom, ako sa vo veľkom skartovalo na ministerstve vnútra. Situácia v RTVS, ktorá viedla k odchodu novinárov je výsledkom snahy o ovládnutie verejnoprávnych médií. Tejto snahe sa musíme nahlas postaviť,“ tvrdia. Pomoci sa nedočkali ani farmári, ktorých obťažujú mafiáni.

Vyzývajú ľudí, aby prišli spolu s nimi zhodnotiť tri mesiace vlády a politikom povedať, že budú aj naďalej bojovať za slušné Slovensko.

Žiadajú aj o finančnú podporu pochodu: „Organizácia tohto pochodu bude stáť približne 8-tisíc eur, ďalšie financie potrebujeme na aktivity ku komunálnym voľbám. Ak môžte, zvážte prosím podporu iniciatívy Za slušné Slovensko na transparentnom účte.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk