V piatok sa v Bratislave začne festival Cestou Necestou. Kam jeho prostredníctvom pocestujete?

ťava, púšť, Mongolsko
ilustračné: pixabay.com

V hlavnom meste podujatie potrvá do 8. novembra a následne poputuje do ďalších 11 slovenských miest. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na viac ako sto prezentácií, ktoré priblížia krajiny ako Mongolsko, Kuba, Etiópia, Island, Grónsko či Omán.

V Bratislave sa bude festival konať v Dome kultúry Ružinov. Okrem zaujímavých prednášok sa návštevníci a návštevníčky môžu tešiť na koncert Martina Geišberga, ktorý v úvodný deň odohrá koncert Na Živo(t).

V programe bude napríklad aj prezentácia expedície do Afriky s názvom LA DAkar, rozprávanie o cestovaní v elektromobile po Európe či predstavenie indonézskeho tanca Bajidor Kahot. Do Bratislavy príde aj cestovateľ Tomáš Loun z Českej republiky, ktorý ponúkne svoje stereoskopické (3D) prezentácie.

V nedeľu 8. novembra sa tak záujemcovia a záujemkyne budú môcť preniesť do južnej Afriky, najmä Namíbie. O deň neskôr zasa Loun ponúkne prezentáciu zo Srí Lanky. Pondelkové podujatie sa však bude konať v klube Hlava 22.

Následne sa festival presunie postupne do Nového Mesta nad Váhom, Prievidze, Zvolena, Banskej Bystrice, Brezna, Popradu, Liptovského Mikuláša, Žiliny, Piešťan, Trnavy a Pezinka. Kompletný program ako aj informácie o vstupenkách organizátori zverejnili na webstránke www.cestounecestou.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk