Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podunajska brana vystavba centrum retail park.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.podunajska-brana.sk

V Podunajských Biskupiciach by mal vzniknúť nový retail park za takmer 6,7 miliónov eur

Retail park Podunajská brána Bratislava je plánovaný ako tri samostatné objekty.

V bratislavských Podunajských Biskupiciach by mal vzniknúť nový retail park za 6,68 mil. eur. Jeho súčasťou by mali byť obchodné prevádzky, fitnescentrum, reštaurácia, ale aj prevádzka rýchleho občerstvenia.

Cieľom investora bolo navrhnúť objekt, ktorý svojím zameraním doplní chýbajúcu funkciu občianskej vybavenosti v lokalite a zároveň splní podmienky vyplývajúce z územného plánu,“ uvádza sa ďalej v zámere predloženom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Komplex objektov

Retail park Podunajská brána Bratislava je plánovaný ako tri samostatné objekty, ktoré svojim umiestnením na pozemku nadviažu na susednú plánovanú výstavbu objektu potravín. Tvar dvoch objektov je navrhnutý v tvare písmena L, v jednej časti ako dvojpodlažný, v druhej ako jednopodlažný.

V strednej časti je komplex objektov prerušený, čím sa zabezpečí pešie prepojenie jestvujúcej zástavby rodinných domov s novovybudovanou zastávkou autobusov. Konkrétni nájomcovia budú vyberaní v ďalších fázach projektu.

Hluková bariéra aj parkovanie

So stavbou by sa malo začať v poslednom kvartáli tohto roka, ukončená by mala byť v tretom štvrtkou roku 2021.

Komplex svojím tvarom a umiestnením vytvorí podľa zverejnených informácií zároveň hlukovú bariéru, ktorou oddelia rušnú ulicu Svornosti od jestvujúcej zástavby rodinných domov.

Pred objektami je navrhnuté povrchové parkovanie v počte 255 parkovacích miest, z toho 11 parkovacích miest pre imobilných občanov. Dopravne bude pozemok napojený na sieť existujúcich komunikácií.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X