Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kontajner.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
enviroportal.sk

V Podunajských Biskupiciach plánujú spojazdniť zariadenie na zber zdravotníckeho odpadu

Spoločnosť EPA Plus, s. r. o., so sídlom na Tomášikovej ulici, plánuje v Podunajských Biskupiciach umiestniť zariadenie na zber zdravotníckeho odpadu.

„Účelom navrhovanej činnosti je vytvorenie a prevádzkovanie zriadenia na zber zdravotníckeho odpadu v priemyselnej zóne v juhovýchodnej časti mesta Bratislava – mestská časť Podunajské Biskupice. Vybudovanie zariadenia sleduje cieľ vykonať zber zdravotníckeho odpadu z laboratórnych a diagnostických zdravotníckych zariadení (polikliniky, zdravotné laboratórne a diagnostické pracoviská) za účelom optimalizácie jeho prepravy do zariadení jeho finálneho zneškodnenia bez negatívnych vplyvov na životné prostredie a zdravie obyvateľstva. Súčasne zariadenie umožní uskladňovať predmetné odpady v čase technologických výpadkov spaľovacích zariadení,“ uvádza sa v zámere.

Zariadenie plánuje umiestniť do areálu A-Z STAV-u, dôjsť by k tomu malo v novembri tohto roka, už nasledujúci mesiac by chcela spoločnosť začať s jeho prevádzkou.

„Umiestnenie kontajnera na spevnenú plochu v súlade s § 43 ods. 1 zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v platnom znení nie je stavbou, t. j. počas umiestnenia kontajnera nevznikne pevné spojenie so zemou, nedôjde k upevneniu strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu, nedôjde k ukotveniu pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe a ani k umiestneniu pod zem,“ píše sa v zámere.

V zariadení sa bude uskutočňovať zber pod katalógovými číslami 18 01 03 (odpady, ktorých zber a zneškodňovanie podliehajú osobitným požiadavkám z hľadiska prevencie nákazy), 18 01 04 (odpady, ktorých zber a zneškodňovanie nepodliehajú osobitným požiadavkám z hľadiska prevencie nákazy, napríklad obväzy, sadrové odtlačky a obväzy, posteľná bielizeň, jednorazové odevy a plienky), 18 01 06 (chemikálie pozostávajúce z nebezpečných látok alebo obsahujúce nebezpečné látky), 15 01 07 (obaly zo skla), 15 01 10 (obaly obsahujúce zvyšky nebezpečných látok alebo kontaminované nebezpečnými látkami), 15 02 02 (absorbenty, filtračné materiály vrátane olejových filtrov inak nešpecifikovaných, handry na čistenie, ochranné odevy kontaminované nebezpečnými látkami) a 15 02 03 (absorbenty, filtračné materiály, handry na čistenie a ochranné odevy iné ako uvedené v 15 02 02).

Predpokladaná kapacita zberu je 190 ton ročne. Viac info TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X