V polovici mája sa môžete tešiť na Ružinovský komunitný jarmok, organizátori totiž sľubujú bohatý program

Jarmok titulka ruzinov.jpg
Zdroj: Ružinov

V polovici mája sa po prvýkrát uskutoční Ružinovský komunitný jarmok.

Jarmok bude patriť domácim ružinovským predajcom s vlastnoručnými výrobkami. Každý si tu nájde to svoje, predajcovia budú mať pripravené domáce šperky, háčkované hračky, eko domáce výrobky a iné. Tešiť sa však môžu aj tí, ktorí si radi pochutia, pretože okrem výrobkov remeselníkov tu nájdete aj stánky s jedlom v rámci obľúbeného Street Food Parku, v ktorom nájdu jedlá od lokálnych predajcov ako aj domáce zákusky, pečivo a víno. Organizátori si pripravili aj bohatý sprievodný program. Pre najmenších budú pripravené tanečné vystúpenie a diskotéka s Dancy Shake.

Mestská časť a Cultus Ružinov pozývajú na prvý z mnohých Ružinovských jarmokov v Ružinove. Uskutoční sa vo štvrtok 16. mája na Dulovom námestí od 14.00 do 20.00 hod. Cieľom Ružinovského komunitného jarmoku je predstaviť lokalitu danej štvrti v Ružinove cez jej obyvateľov, umelcov a predajcov. Obyvatelia susedstva sa stávajú hlavnou zložkou jarmoku a to prostredníctvom aktívneho zapájania sa do programu.

Ružinovský komunitný jarmok bude v štandarde zero waste teda život bez odpadu. Pripravené budú recyklačné stanice a kompostovateľný riad. Na jarmoku je zakázané používanie plastových riadov, pohárov a príborov, všetko sa poctivo triedi a kompostuje.

„Byť hrdý na Ružinov pre mňa znamená byť hrdý na ľudí, s ktorými tu žijem a na miesto, kde žijem. Dobré miesto pre život vybudujeme len tak, že spolu budeme tráviť čas a ukážeme, v čom sme dobrí. Stráviť príjemný deň medzi susedmi, ktorí robia pekné a zaujímavé veci, ducha komunity rozhodne podporuje,“ hovorí starosta MČ Ružinov, Martin Chren.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk