V pondelok sa začnú Jarné Bratislavské Jazzové Dni, ktoré opäť prinesú bohatú škálu hudobníkov

BJD 2017: Druhý deò festivalu
Foto: SITA/Jana Birošová

Počas dvoch dní vystúpia Alfa Mist, Strapo, Stanley Clarke či Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý.

V pondelok 15. apríla sa začnú Jarné Bratislavské Jazzové Dni. V hlavnom meste Slovenska sa predstaví zástupca londýnskej džezovej scény Alfa Mist a slovenský rapper Strapo, ktorý príde aj s kapelou a General Foxx a DJ Spinhandzom.

Bratislavské Jazzové Dni tento rok oslávia 45. výročie, od roku 2008 pribudla aj jarná verzia festivalu. Festival, ktorý sa zameriava nielen na džez, sa snaží každoročne priviesť do Bratislavy legendárnych hudobníkov, ale aj aktuálne hviezdy hudobnej scény.

Našou ambíciou je už dlhší čas osloviť aj mladšiu generáciu a myslím, že sa nám to darí. Na džezákoch vidno každý rok aj mladé tváre ľudí po dvadsiatke. Ale chceme osloviť aj ďalších. Robíme to napríklad už teraz na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch, hlavne na prvom koncerte 15. apríla, ktorý odštartuje rapper Strapo s kapelou a headlinerom bude mladá hviezda britského džezu Alfa Mist, ktorý začínal ako hip-hopový producent a priamy ťah v jeho hudbe zostal aj od jeho premeny na džezmena,“ uviedol spoluorganizátor festivalu Peter Lipa.

Vo štvrtok 25. apríla sa na Slovensko vráti americký basgitarista Stanley Clarke, ktorý so sebou do Bratislavy privezie aj štvorčlennú kapelu. Ich predskokanom bude slovenské duo – speváčka Kristína Mihaľová a gitarista Jakub Šedivý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk