V pondelok začnú obyvatelia Vyšehradskej ulice zbierať podpisy proti výstavbe diaľničného privádzača

dotazník
ilustračné: SITA

V pondelok 26. februára plánujú obyvatelia Vyšehradskej ulice na čele s miestnym a mestským poslancom Oliverom Krížom petíciu. Nesúhlasia s výstavbou diaľničného privádzača s križovatkou priamo pod ich oknami. Privádzač má v pláne postaviť spoločnosť Cresco Group, ktorá stojí za projektom Slnečnice. Informoval o tom portál teraz.sk.

Poslanec o tom informuje aj na sociálnej sieti. „Developer im chce pod oknami postaviť diaľničný privádzač, pomáhame petíciou: Ľuďom z Vyšehradskej a okolia chce developer Slnečníc postaviť pod oknami diaľničný privádzač a novú veľkú križovatku. S jeho projektom počíta aj územný plán schválený mestom. Obyvatelia dotknutých domov sa to dozvedeli náhodou pred pár dňami a sú v šoku. Obklopení diaľnicou a železnicou odmietajú ďalšiu infraštruktúru,“ uviedol.

Angažoval sa preto do tohto problému aj so svojím združením Mladá Petržalka. Obyvateľom totiž už jednou petíciou pomohli, vďaka nej totiž postavili novú škôlku pre 150 detí. „Preto nás obyvatelia dotknutých domov opäť požiadali o to, aby sme zastrešili petíciu za zastavenie tohto projektu, ktorý už odmietla petržalská komisia územného plánovania. Podpisy začíname zbierať v pondelok 26. februára. Budeme radi, ak pridáte svoj podpis. Podporíte tak právo Petržalčanov ovplyvňovať kvalitu života vo svojom bezprostrednom okolí,“ dodal.

Nedorozumenie?

Oliver Kríž tvrdí, že developer chce rozšíriť pôvodne plánovanú križovatku tak, aby sa do plánovaného obchodného centra, ktoré má vzniknúť v rámci projektu novej mestskej štvrte, dostali Petržalčania i ľudia z D2. Ako uviedol portál teraz.sk, s developerom ešte nerokovali, ale chcú si spolu s ním a primátorom k tomu sadnúť a vec riešiť.

S výstavbou diaľničného privádzača a križovatky sa má zvýšiť hlučnosť, prašnosť a exhaláty. Developer zareagoval a tvrdenia o výstavbe privádzača popiera. Výstavbu diaľničného privádzača údajne pri Vyšehradskej ulici neplánuje, nemá štatút na takúto výstavbu a ani to nie je v jeho záujme.

Plánované obchodné centrum by malo byť s Panónskou cestou prepojené svetelnou križovatkou, vďaka ktorej prepoja Slnečnice s celou Petržalkou.

Krizovatka dialnicny privadzac fb.jpg
https://www.facebook.com/OliverKrizBratislava/photos/a.178174802220148.32455.174032832634345/1573944745976473/?type=3&theater

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom