V prevádzkach sa menia povinné pravidlá na odporúčania, otvoria sa aj nočné kluby či detské kútiky

Restauracia jedlo pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

V obchodoch či MHD zostáva povinnosť nosenia rúška tak, ako doteraz.

Pravidlá pre vnútorné priestory prevádzok sa od stredy z povinnosti menia na odporúčanie. Na utorňajšej tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič.

Povinné tak už nebudú nariadenia ako limit 10 metrov štvorcových na jedného zákazníka v prevádzkach alebo dvojmetrový odstup zákazníkov, či v prípade reštauračných zariadení vzdialenosť rohov stolov minimálne dva metre. Od stredy sa povoľuje otvoriť aj detské kútiky v obchodných centrách a nočné kluby.

Premiér tiež informoval, že nosenie rúšok vonku bude odporúčané v prípade stretnutia sa s cudzími ľuďmi. Vo vnútri zostávajú rúška povinné, avšak pri uzavretom kolektíve na pracovisku, ak sú ľudia od seba vzdialení viac ako dva metre, budú len odporúčané. V obchodoch či MHD zostáva povinnosť nosenia rúška tak, ako doteraz.

Budeme pozorne sledovať situáciu tak, aby sme vedeli v prípade potreby rýchlo a efektívne zareagovať,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Dodal, že ak sa vyskytne lokálna epidémia, opatrenia nebudú celoplošné, problém by sa riešil lokálne, respektíve regionálne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk