V priestoroch Národného futbalového štadióna podali vakcínu proti koronavírusu zatiaľ 3 400 ľuďom

Vakcina koroanvirus ockovacie centrum.jpg

Bratislavský samosprávny kraj vidí hlavný problém v registračnom systéme NCZI, chce vytvoriť vlastný systém.

V novootvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave zaočkovali počas tohto víkendu proti ochoreniu COVID-19 zatiaľ zhruba 3 400 ľudí. Na brífingu o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Počas prvého víkendu sme zaočkovali približne 3400 ľudí a ak bude dostatok vakcín, zvládli by sme až 2500 denne,“ uviedol Droba a dodal, že ďalších niekoľko stoviek ľudí bolo počas posledných dvoch víkendov zaočkovaných v Poliklinike Karlova Ves.

Problémy s registráciou

Predseda BSK upozornil na problémy s registráciou ľudí na očkovanie prostredníctvom systému Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Hlavný problém, ktorý vnímame za tieto dva dni, sú nedostatky v registračnom systéme NCZI. Je tam niekoľko nedostatkov a my sa určite ako BSK budeme uchádzať o možnosť vytvoriť vlastný registračný systém, kde dostaneme plnú kontrolu nad tým, kto a kedy príde na očkovanie,“ uviedol.

Ako poznamenal lekár kraja a riaditeľ Odboru zdravotníctva BSK Tomáš Szalay, očkovanie v Karlovej Vsi pomohlo k príprave na očkovanie v NFŠ.

Jediné, čo nás brzdí, je prihlasovanie. Bol by som rád, keby nám Ministerstvo zdravotníctva SR umožnilo vytvoriť a používať vlastný systém,“ doplnil Szalay.

Zatiaľ počas víkendov

Veľkokapacitné očkovacie centrum v priestoroch NFŠ otvoril BSK v sobotu 13. marca. V centre sa bude očkovať proti COVID-19 zatiaľ počas víkendov v čase od 8.00 do 18.00 hod. a zabezpečovať ho bude 12 lekárov, šesť zdravotných sestier a dobrovoľníci.

Očkovať sa bude vakcínami AstraZeneca, ktoré dodáva Ministerstvo zdravotníctva SR a registrácia je zatiaľ možná iba cez systém NCZI.

Pri dostatku vakcín bude centrum schopné denne zaočkovať až 2 500 ľudí. Očkovacie centrum je určené pre všetkých 650-tisíc obyvateľov bratislavského kraja, vrátane okresu Malacky, Senec a Pezinok

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk