V prípade nájdených sudov s nebezpečnými látkami polícia obvinila dvoch mužov

Sudy odpad skodliviny policia 2.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Sudy s nebezpečnými látkami sa našli v Lamači a na dvoch miestach v Novom Meste.

Bratislavským policajtom sa podarilo objasniť prípad sudov s nebezpečnými látkami nájdených v Lamači a na dvoch miestach v Novom Meste.Na základe vyšetrovania zabezpečila polícia aj dostatok dôkazov na vznesenie obvinenia konkrétnym osobám.

Obvineniam z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaný formou spolupáchateľstva čelia 42-ročný muž zo Senice a 44-ročný Bratislavčan. Za ich konanie im v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Sudy odpad skodliviny policia 2.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Podľa slov bratislavskej polície mali  obvinení dňa 10. apríla 2019 v ranných hodinách autom vyniesť z areálu skladu na Gessayovej ulici v Petržalke celkom 21 sudov s odpadom. Tie mali následne vyhodiť do trávnatého porastu v Lamači a na dvoch miestach v Novom Meste.

Policajti miesta nálezov sudov zdokumentovali a zaistili vzorky látok nachádzajúcich sa v jednotlivých sudoch, ktoré boli následne zaslané na odborné posudky a kontrolnú chemickú analýzu,“ informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete. Výsledky analýz preukázali, že vo vzorkách sa nachádzali látky patriace podľa vyhlášky Ministerstva životného prostredia SR medzi nebezpečný odpad.

Páchatelia pritom spôsobili svojím činom škodu vo výške viac ako 13-tisíc eur a to v súvislosti s odvozom, likvidáciou sudov a následnou sanáciou a rekultiváciou územia. Ako uzatvorila bratislavská polícia, vyšetrovaním tohto prípadu environmentálnej kriminality sa naďalej zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III.

Sudy odpad skodliviny policia 2.jpg
Foto: KR PZ Bratislava
Sudy odpad skodliviny policia 2.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk