V projekte Nové Apollo pracujú na asanačných prácach, spôsobia dočasné dopravné obmedzenia

Nove apollo hb reavis 3.jpg
Foto: HB Reavis

Práce na stavenisku spôsobia dočasné dopravné obmedzenia na ulici Mlynské nivy.

V projekte Nové Apollo v Bratislave pokračujú asanačné práce, ktoré sa začali v septembri.

Práce na Novom Apolle napredujú. Na základe búracieho povolenia postupne rozoberáme celú budovu Apollo 1, aby sme sa po získaní všetkých ostatných potrebných povolení mohli hneď pustiť do výstavby budovy, ktorú plánujeme dokončiť v roku 2022,“ uviedla spoločnosť HB Reavis.

Viacero fáz

Asanačné práce rozdelili do viacerých fáz. V prvej, prípravnej a čistiacej fáze, odstraňujú vnútorné priečky, zvyšky zariadení priestorov, kabeláže, rozoberajú zariadenia ako rampy, elektrické skrine, serverové zariadenia, vstavané nábytky a odstraňujú taktiež technológie zo strechy a postupne aj všetky okná.

Začiatok druhej búracej fázy je možné vidieť zo strany Mlynských nív. Búracie práce sa začali objektmi bližšie k pumpe a budú pokračovať ďalej zo strany Mlynských nív tak, aby zo strany Prievozskej ostala zachovaná čo najväčšia možná časť. „Následne sa bager presunie na druhý objekt smerom k Turčianskej ulici,“ dodal HB Reavis.

Recyklácia materiálov

V tretej fáze recyklujú každý druh materiálu, ktorý uskladnia a odvezú osobitne. Niektoré veci poskytli už aj Občianskemu združeniu Cvernovka, ktorému zo starého Apolla odovzdali napríklad dvere, zárubne či IT komponenty.

Okrem iného recyklujú aj všetky kovy (meď, hliník, oceľové konštrukcie), sklo, kamenné dlažby, štrk zo strechy, technologické zariadenia, káblové rozvody, ako aj betón, ktorý sa dá napríklad rozdrviť a použiť na stavbu chodníkov. Všetky materiály spracuje externá firma špecializovaná práve na recyklácie daných materiálov.

Budovu rozoberáme maximálne šetrne, s najväčším možným ohľadom na okolitú zástavbu, vďaka čomu nenastanú žiadne zmeny na hlavných dopravných ťahoch,“ dodal developer.

Dočasné dopravné obmedzenia

Asanačné práce taktiež spôsobia dočasné dopravné obmedzenia v časti ulice Mlynské nivy, kde napríklad aj pre príjazdy a výjazdy vozidiel zo stavby zaberú jej časť.

Prejazd pre osobné autá však bude možný aj naďalej obchádzkovou trasou cez parkovisko. Ďalej predpokladáme, že na Turčianskej dočasne zaberieme jeden jazdný pruh, doprava však bude naďalej plynúť v rovnakých smeroch,“ dodala HB Reavis.

Zmeny čakajú v krátkom čase aj autobusovú zastávku Novohradská na Prievozskej ulici, ktorú presunú pred budovu Apollo 2 a z bezpečnostných dôvodov uzavrú chodník na uliciach Mlynské nivy, Prievozská a Turčianska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk