V Rači by mala vzniknúť nová cyklotrasa, tá spojí križovatku Pionierska – Jarošova s Hybešovou ulicou

Corwin cyklotrasa vystavba cyklisticka cesta.jpg
Foto: Corwin

Cyklotrasa má podľa prvej námestníčky primátora Kratochvílovej potenciál prepraviť veľký počet cyklistov z Rače do centra mesta.

Nová bratislavská cyklotrasa R13 v dĺžke päť kilometrov by mala spojiť križovatku Pionierska – Jarošova, pri budove Výskumného ústavu zváračského, s Hybešovou ulicou v Rači.

Ako informuje developer projektu Corwin, ktorý vypracoval a financoval štúdiu cyklotrasy, táto vznikla na základe zmluvy o spolupráci s hlavným mestom. Nahradila pôvodne požadovanú, no nakoniec obyvateľmi i mestom odmietnutú križovatku pred obytným komplexom Guthaus.

Štúdia cyklotrasy R13 bude teraz spracovaná do ďalších stupňov projektovej dokumentácie, aby sa mohla povoliť a zrealizovať v čo možno najkratšom čase. Cyklotrasa má potenciál prepraviť veľký počet cyklistov z Rače do centra mesta, vítame preto spoluprácu s developerom pri tomto projekte,“ uviedla prvá námestníčka primátora Bratislavy Tatiana Kratochvílová.

Napojením na Raču a postupne aj historické centrum mesta sa lokality Biely kríž, Palma i Nová Cvernovka stanú ešte dostupnejšie nielen pomocou MHD či vlaku, ale aj prostredníctvom bicykla ako rozumnej alternatívy k autám.

Sme radi, že miesto zbytočnej križovatky sme mohli podporiť koncepčný rozvoj cyklodopravy ako základného predpokladu udržateľnej mobility. Jej prvým krokom je štúdia trasovania plnohodnotnej cyklotrasy na Račianskej ulici, ktorá bude mať celomestský význam. O to viac, že jej organickou súčasťou bude aj celá cyklistická infraštruktúra spojená s novou štvrťou Palma, ktorá je priamou súčasťou projektu,“ hovorí development manager spoločnosti Corwin Filip Gulan.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk