V Rači horeli vinohrady, niektoré cesty boli preto neprejazdné

Poziar vinohrady raca policia.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Polícia zároveň upozorňuje vodičov, aby sa riadili pokynmi jej príslušníkov a využili alternatívne trasy.

Bratislavskí hasiči zasahovali pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. „Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči v utorok zasahovali pri hasení dvoch požiarov.

Požiar vinohradu bol ohlásený na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahovalo 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol.

Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený o niečo neskôr v ten istý deň, zasahovalo 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Polícia v súvislosti s požiarom porastu a časti vinohradov v Bratislave upozornila na úseky ciest, ktoré sú neprejazdné a policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III tam nepúšťajú ani chodcov.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvie Šimkovej sú to úseky Ulica Pod Vtáčnikom – Strapcová, Pekná cesta za starou grafiou, Horská ulica – Jurská ulica (ypsilon), Račianska ulica (Gaštanový hájik). Polícia zároveň upozorňuje vodičov, aby sa riadili pokynmi jej príslušníkov a využili alternatívne trasy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk