Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škôlka, materská škola, deti
ilustračné: pixabay.com
4. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V Rači môžu vďaka rekonštrukciám niektorých škôlok prijať viac detí, od septembra nastúpi 685 škôlkarov

V Rači tento rok môžu vďaka rekonštrukciám niektorých škôlok prijať viac detí, väčšiu kapacitu má napríklad škôlka na Gelnickej, aktuálne mestská časť prerába aj škôlku na ulici Barónka.

BRATISLAVA 4. júna – Do materských škôl v bratislavskej mestskej časti Rača v budúcom školskom roku nastúpi 685 škôlkarov, čo je o 16 detí viac ako vlani. Prijať viac detí si môžu račianske škôlky dovoliť pre viaceré rekonštrukcie, väčšiu kapacitu má napríklad škôlka na Gelnickej, aktuálne mestská časť prerába aj škôlku na ulici Barónka. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa račianskeho starostu Eva Miklánková.

Najväčšia spomedzi račianskej škôlok ja MŠ Gelnická, ktorá vlani prešla veľkou rekonštrukciou a pribudli v nej dve nové triedy. Od septembra ju bude navštevovať 140 detí. Viac detí prijme v novom školskom roku aj škôlka na ulici Barónka. „Takmer dvojnásobne sa zvýši počet detí v materskej škole Barónka, ktorá aktuálne prechádza budovaním nadstavby práve z dôvodu vytvorenia dvoch nových tried. Kým v tomto roku navštevuje uvedenú materskú školu 47 detí, od septembra ich bude až 88,“ vysvetľuje starosta Rače Peter Pilinský. Naopak počet detí klesne v MŠ Pri Šajbách, ktorú čaká rekonštrukcia a tak bude škôlka od jesene fungovať v náhradných priestoroch. Škôlka preto do nového školského deti neprijímala.

V ostatných račianskych materských školách sa kapacity nemenia. Materská škola Cyprichová prijme od septembra 86 detí, do škôlky na Hubeného ulici nastúpi 99 detí, v MŠ Plicková bude tráviť čas 92 detí a škôlka na Tbiliskej prijme 120 detí. Mestská časť Rača predpokladá, že v ďalších rokoch bude počet prijatých škôlkarov narastať. „V septembri 2017 sa predpokladá nárast počtu škôlkarov približne o 50, vďaka rekonštrukcii a rozšíreniu MŠ Pri Šajbách. O rok neskôr, v septembri 2018 je predpoklad, že nastúpi do škôlok v Rači až 825 detí, čo je až o 160 škôlkarov viac ako ich je v súčasnosti. Tento nárast vznikne vďaka prebudovaniu a vytvoreniu úplne novej, v poradí ôsmej materskej školy na Novohorskej ulici,“ dodal račiansky starosta.

Račianske materské školy v uplynulých týždňoch zaevidovali 352 prihlášok, umiestniť do škôlok sa podarilo 61 percent detí. „Z toho 43 je predškolákov, ktorých prijatie na povinnú predškolskú výchovu vyplýva zo zákona, ďalších až 200 detí je z Rače a zvyšných 15 detí (vo veku od 3 do 5 rokov) pochádza z iných mestských častí,“ priblížila vedúca Školského úradu v Rači Angelika Bezděková. O prijímaní detí do materských škôl rozhodujú riaditeľky škôlok, pri výbere prihliadajú na trvalý pobyt rodičov dieťaťa, či je rodič samoživiteľ alebo či do škôlky chodí starší súrodenec dieťaťa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X