Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Račianske srdce
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Račiansky starosta pri gratulácii novej držiteľke Račianskeho srdca. Zľava: Starosta MČ Rača Peter Pilinský, ocenená Anna Welnitzová, prednostka miestneho úradu v Rači Jana Pešková a poslanec miestneho zastupiteľstva Mario Khandl. Foto: raca.sk
23. marca 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rača ocenila osobnosti, ktoré zveľaďujú život v mestskej časti, udelila šesť ocenení Račianske srdce

Rača si aj tento rok uctila ľudí, ktorí svojimi aktivitami, zanietenosťou, prácou v sociálnej, kultúrnej, športovej, vedeckej či spoločenskej oblasti zveľaďujú život v mestskej časti. Počas slávnostného galavečera, ktorý sa v pondelok konal v Nemeckom kultúrnom dome, odovzdali predstavitelia mestskej časti ocenenie Račianske srdce šiestim laureátom z nominovanej desiatky.

„Som veľmi rád, že medzi nami žijú aj takíto výnimoční ľudia, ktorí vďaka svojej nezlomnosti a húževnatosti dostávajú Raču do povedomia verejnosti nielen v bratislavskom regióne, ale aj za hranicami Slovenska,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Tento rok si za svoje zásluhy prevzali cenu títo šiesti Račania:

Renáta Fitošová je podpredsedníčkou miestneho Denného centra seniorov, kde pripravuje viaceré spoločenské podujatia, organizuje poznávacie výlety a zabezpečuje prednášky na rôzne témy s významnými osobnosťami. V sociálnej oblasti sa angažuje aj návštevou chorých a starých občanov Rače a svojimi aktivitami prispieva k skvalitneniu života v Rači.

Alojz Khandl je jeden zo zakladajúcich členov Račianskeho vinohradníckeho spolku, aktívny vo všetkých činnostiach a akciách organizovaných od jeho založenia v roku 1998. Aktívne sa podieľal na zakladaní genofondu Frankovky. Nikdy neodmietne pomôcť miestnym vinárom a vinohradníkom, angažuje sa vo vinárskych a spoločenských akciách.

Lucia Krajčovič dlhoročnými športovými úspechmi zviditeľňuje Slovensko a rodnú Raču na celom svete. Je majsterkou Slovenska a Česka, dvojnásobnou majsterkou Európy a tiež majsterkou sveta v thajskom boxe. V súčasnosti sa pripravuje na materské povinnosti.

Anna Welnitzová je vedúcou Školského klubu na ZŠ Tbiliská. Vo výchovnom procese a pedagogickej činnosti dosahuje mimoriadne dobré výsledky. Okrem riadenia Školského klubu vedie tanečný krúžok, ktorý reprezentuje ZŠ na rôznych podujatiach. Je nielen vedúcou a choreografkou súboru, ale vlastnoručne šije aj kroje tanečníc a tanečníkov.

Martin Solotruk je básnik a vydavateľ, svojou prácou a vynikajúcimi výsledkami robí Rači veľmi dobré meno. Jeho prácu, napr. Festival poézie Ars Poetica, ktorý je tradičnou oslavou kvalitnej svetovej poézie, pozná vzdelaná elita v Amerike, vo Francúzsku či inde v zahraničí.

Michaela Brchnelová je tohtoročnou najmladšou držiteľkou Račianskeho srdca. Ambiciózna študentka dosiahla vynikajúce výsledky v oblasti astronómie a fyziky. Vďaka svojmu projektu o urýchľovaní častíc v Tychovom pozostatku po supernove získala 1. miesto na celosvetovej olympiáde stredoškolských vedeckých talentov. Michaelu pri príležitosti svojej inaugurácie prijal aj prezident SR Andrej Kiska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X