Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ms novohorska 3.jpg
Ilustračné: vizualizácie: Mgr. Arch. Miloš Juráni

V Rači otvoria na jeseň novú škôlku, náklady na jej vybudovanie sú takmer 800-tisíc eur

Predpokladaný termín otvorenia škôlky je na jeseň v novembri.

V bratislavskej mestskej časti Rača na ulici Novohorskej stavajú novú materskú školu. Predpokladaný termín otvorenia škôlky je na jeseň v novembri. Náklady na výstavbu sú 789-tisíc eur. „V novovzniknutej škôlke rátame s kapacitou približne 90 detí, avšak presnú kapacitu potvrdí až hygienik z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ uviedla pre agentúru SITA Margaréta Cehláriková z Miestneho úradu v Rači.

Ako uvádza starosta Rače Michal Drotován, aktuálne v škôlke dokončili rozvody kúrenia, pokračujú práce na podlahách a následne plánujú dorábať zvyšné priečky. Dokončujú taktiež zatepľovanie jedného traktu a najbližšie dni chcú osadiť zvyšné okná a pracovať na zatepľovaní a fasáde.

Meškanie stavby

Stavebník garantoval dokončenie práca do konca septembra. Osobne však to hodnotím na polovicu októbra. Následne bude kolaudácia, zaradenie škôlky do siete škôl a prijímanie žiakov. Otvorenie škôlky zatiaľ zostáva podľa plánu na november 2019,“ uviedol Drotován.

Nová materská škola na Novohorskej ulici vzniká na mieste, kde dlho chátrala budova bývalého sanatória a jaslí. Budovanie škôlky sa začalo už počas predošlého vedenia mestskej časti. Podľa vyjadrenia bývalého starostu Rače Petra Pilinského plánovali škôlku otvoriť už na jeseň 2018.

Vzhľadom na závažné dôvody na strane pôvodného zhotoviteľa, ako napríklad výrazné meškanie stavby, bola mestská časť Bratislava – Rača nútená odstúpiť od zmluvy a vyhlásiť nové verejné obstarávanie. Náklady tak predstavujú 789-tisíc eur, čo je víťazná ponuka z nového verejného obstarávania,“ dodala Cehláriková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X