V Rači plánujú postaviť nové cyklochodníky, prvý pribudne pri vozovni DPB

Bicykel pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Predpokladaná výška investícií na stavbu cyklochodníkov je 350-tisíc eur.

V bratislavskej mestskej časti Rača chcú postaviť nové cyklochodníky. Prvý plánujú postaviť pri vozovni Dopravného podniku Bratislava (DPB) v Krasňanoch a druhý by mal viesť v úseku ulíc Černockého a Hybešova. Predpokladaná investícia cyklochodníku pri vozovni je 150-tisíc eur a investície do druhého sú približne 200-tisíc eur. Vybudovanie prvej fázy chodníkov odhadujú do jesene 2020. Informoval o tom starosta mestskej časti Rača Michal Drotován.

Mestský úrad teraz pripravuje podklady pre bratislavský magistrát, ktorý uviedol, že v otázke výstavby nových cyklochodníkov chce s mestskou časťou aktívne spolupracovať. Rača chce financovať nové trasy zo svojho rozpočtu a eurofondov, pričom pri vozovni Krasňany ešte treba doriešiť majetkové vzťahy, aby sa mohla výstavba začať.

Magistrát podporuje výstavbu cyklochodníkov

Bratislavský magistrát podporuje výstavbu nových cyklochodníkov. Akčný plán rozvoja cyklistickej a pešej zóny na rok 2019, ktorý vypracovalo hlavné mesto, počíta s využitím bežných výdavkov vo výške 260-tisíc eur a kapitálové výdavky 1 413 669 eur. Mesto plánuje investovať do opráv a údržby už existujúcich cyklotrás, ale aj do budovania nových.

Poslanci račianskeho zastupiteľstva sa vo svojom spoločnom programovom vyhlásení, ktoré vydali tento týždeň, venujú okrem podpory nových cyklochodníkov, aj revitalizácii a oprave račianskych kúpalísk. „Naším cieľom je, aby boli kúpaliská čo najskôr zo strany mesta opravené. Pre nás je to jedna z prioritných požiadaviek na mesto,“ uviedol Drotován.

Kúpaliska sú v správe mestskej organizácie Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ) a Rača chce aktíve spolupracovať na obnove so STARZ, pretože pre technické problémy nemohli otvoriť tento rok kúpalisko v Krasňanoch, kde majú problémy s obehovým čerpadlom a poškodenými sociálnymi zariadeniami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk