Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
24. júna 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Rači plánujú postaviť nové cyklochodníky, prvý pribudne pri vozovni DPB

Predpokladaná výška investícií na stavbu cyklochodníkov je 350-tisíc eur.

V bratislavskej mestskej časti Rača chcú postaviť nové cyklochodníky. Prvý plánujú postaviť pri vozovni Dopravného podniku Bratislava (DPB) v Krasňanoch a druhý by mal viesť v úseku ulíc Černockého a Hybešova. Predpokladaná investícia cyklochodníku pri vozovni je 150-tisíc eur a investície do druhého sú približne 200-tisíc eur. Vybudovanie prvej fázy chodníkov odhadujú do jesene 2020. Informoval o tom starosta mestskej časti Rača Michal Drotován.

Mestský úrad teraz pripravuje podklady pre bratislavský magistrát, ktorý uviedol, že v otázke výstavby nových cyklochodníkov chce s mestskou časťou aktívne spolupracovať. Rača chce financovať nové trasy zo svojho rozpočtu a eurofondov, pričom pri vozovni Krasňany ešte treba doriešiť majetkové vzťahy, aby sa mohla výstavba začať.

Magistrát podporuje výstavbu cyklochodníkov

Bratislavský magistrát podporuje výstavbu nových cyklochodníkov. Akčný plán rozvoja cyklistickej a pešej zóny na rok 2019, ktorý vypracovalo hlavné mesto, počíta s využitím bežných výdavkov vo výške 260-tisíc eur a kapitálové výdavky 1 413 669 eur. Mesto plánuje investovať do opráv a údržby už existujúcich cyklotrás, ale aj do budovania nových.

Poslanci račianskeho zastupiteľstva sa vo svojom spoločnom programovom vyhlásení, ktoré vydali tento týždeň, venujú okrem podpory nových cyklochodníkov, aj revitalizácii a oprave račianskych kúpalísk. „Naším cieľom je, aby boli kúpaliská čo najskôr zo strany mesta opravené. Pre nás je to jedna z prioritných požiadaviek na mesto,“ uviedol Drotován.

Kúpaliska sú v správe mestskej organizácie Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ) a Rača chce aktíve spolupracovať na obnove so STARZ, pretože pre technické problémy nemohli otvoriť tento rok kúpalisko v Krasňanoch, kde majú problémy s obehovým čerpadlom a poškodenými sociálnymi zariadeniami.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X