V Rači počas leta opravovali materské aj základné školy, na jeseň pribudne škôlka

Materska sokla raca obnova rekonstrukcia pomoc.jpg

Rekonštrukcia základnej školy na Tbiliskej ulici umožnila prijať 61 žiakov.

V bratislavskej mestskej časti Rača počas leta opravovali materské školy a základnú školu. Mestská časť využila letné prázdniny na stavebné práce a rekonštrukcie. „Väčšinu z nich nie je možné vykonať počas školského roka, lebo by narúšali výchovu a vzdelávanie detí v materských školách a žiakov v základných školách,“ povedal starosta mestskej časti Rača Michal Drotován.

Rekonštrukcia základnej školy (ZŠ) na Tbiliskej ulici umožnila prijať ďalších 61 žiakov, ktorí si dnes 2. septembra začali plniť povinnú školskú dochádzku. „Veľmi sme hrdí aj na novú bezbariérovú toaletu. Okrem interiéru školy pracujeme aj na priľahlom športovom areáli, ktorý úplne zmení vzhľad a bude zmodernizovaný,“ povedala vedúca oddelenia školstva Angelika Bezděková.

Celkove náklady na rekonštrukciu športového areálu sú 720-tisíc eur a mestská časť chce, aby bolo nové športovisko určené nielen pre žiakov školy, ale aj pre športové kluby a verejnosť.

Nová materská škola

Okrem ZŠ Tbiliská rekonštruovala Rača aj materské školy, ktoré má vo svojej správe. V škôlke na Cyprichovej ulici zateplili obvodový plášť a taktiež plánujú opraviť aj fasádu tejto budovy, ktorá už je dlho pomaľovaná grafitmi. Okrem estetickej stránky chcú odstrániť aj vlhnutie obvodových stien od základov a celkovo zlepšiť vnútorné prostredie.

Neďaleká materská škola pri ZŠ J. A. Komenského na Hubeného ulici bude mať novú elektroinštaláciu. Cieľom je prispôsobiť energetickú náročnosť budovy dnešným požiadavkám výchovno-vzdelávacieho procesu. Zároveň škola navyšuje svoje kapacity o ďalších 30 žiakov.

Mestská časť plánuje otvoriť aj novú materskú školu na Novohorskej ulici. Predpokladaný termín otvorenia škôlky je na jeseň – v novembri. Náklady na výstavbu sú 789-tisíc eur a kapacita škôlky by mala byť približne pre 90 detí. „Veľmi sa tešíme, že Račanom môžeme ponúknuť aj novú materskú škôlku na Novohorskej ulici, pevne verím, že ju uvedieme do prevádzky v krátkom čase,“ dodala Bezděková.

Deti trávia či už v materských alebo na základných školách veľa času a uvedomujeme si, aké je dôležité, aby sa cítili v priestoroch škôl dobre a aj to, ako školské prostredie podnecuje ich vzdelávanie a osobnostný rozvoj,“ dodal Drotován.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk