V Rači postavia prvý profesionálny skatepark v Bratislave. Vznikne na mieste starého ihriska na Tbiliskej

Skatepark raca kuhn.jpg
Ilustračná foto: www.facebook.com

Celkové náklady na výstavbu by mali byť 70-tisíc eur.

V bratislavskej mestskej časti Rača postavia nový skatepark. Celkový rozpočet odhaduje mestská časť na 70-tisíc eur a financovaný má byť z rozpočtu Rače, z dotácie hlavného mesta a čast dofinancujú z grantu na zveľadenie verejných priestranstiev. Skatepark vznikne na mieste staršieho asfaltového ihriska na Tbiliskej ulici v Rači. Otvoriť ho plánujú najneskôr na jar v roku 2020.

V súčasnosti pracujú na architektonickej štúdii, ktorú predstavia koncom júna verejnosti. „Vizualizácie budú vystavené priamo na ihrisku, tak, aby si ľudia mohli pozrieť navrhnuté riešenia na mieste realizácie,“ dodala Antalová-Plavuchová. Okrem skateparku pribudnú aj prvky na parkour a streetball, ako aj oddychové lavičky a upravia okolitú zeleň.

Autormi architektonickej štúdie Račianskeho skateparku je ateliér Unicorn/Unicron. Inšpiráciou pre nový skatepark sú podobné parky zo zahraničia, ako napríklad v Prahe areál Čakovice. „Naším cieľom je zabezpečiť verejnú športovú plochu pre staršie deti a mladých ľudí, ktorí majú radi mestské športy. Takéto športoviská v Bratislave veľmi chýbajú,“ uviedla Antalová-Plavuchová.

Teodor Kuhn z Asociácie skateboardingu Slovenskej republiky takisto oceňuje iniciatívu mestskej časti na vznik prvého profesionálneho skateparku v Bratislave. Zároveň na facebookovej stránke asociácie obhajuje tvorbu skateparkov. „Prosím nerobte si názor na skateparky na základe scestných predstáv, že skateparky zaberajú zeleň, priťahujú nebezpečné živly a sú hlučné. Choďte sa radšej pozrieť do zahraničia, alebo vlastne – choďte sa pozrieť potom do Rače,“ uviedol Teodor Kuhn.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk