V Rači začínajú stavať Zlaté krídlo. Starosta rokuje s investorom o výslednej podobe

Zlaté krídlo, Rača
Zlaté krídlo Rača: Po zmenách a zrušení jednej budovy. Foto: raca.sk

Nad Kadnárovou ulicou v lokalite Rinzle, ktorá je určená na výstavbu bytoviek, ožíva stavebný ruch. Zatiaľ posledným projektom je Zlaté krídlo, stavebné povolenie bolo vydané v roku 2008, schválil ho ešte predchádzajúci starosta mestskej časti Rača Ján Zvonár.

Investor po stretnutí so súčasným račianskym starostom Petrom Pilinským oznámil, že celý projekt „zmierňuje“.

„Pôvodne išlo o súbor piatich blokov, susedia by si mohli pokojne pozerať navzájom do obývačky. Som rád, že investor nakoniec upustil od jedného domu v prospech zelene a celkovej vzdušnosti tejto lokality,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský, ktorý s investorom rokuje aj o ďalších veciach.

Okrem iného starosta žiada, aby investor sanoval vysoký betónový múr na Kadnárovej ulici. „Dali sme si urobiť statický posudok a v rámci prác tento viac ako 40 metrov dlhý múr opravíme na naše náklady. Po dohode so starostom naň bude položená ťahavá zeleň a bavili sme sa aj o vytvorení časti cyklochodníku,“ potvrdil Ing. Jaroslav Škrovánek z odboru developerských činností DOAS, a. s.

Zlaté krídlo, Rača
Projekt so stavebným povolením z roku 2008 rátal s piatimi budovami (A, B, C, D, E), blok označený ako C po novom vypadol. Foto: raca.sk

Rokuje sa o novej ceste aj škôlke

Vedenie Rače načrtlo investorovi projektu Zlaté krídlo aj myšlienku predĺženia komunikácie až za hranicu ich pozemku. „Starosta má predstavu spojiť Kadnárovú s oblasťou okolo Alstrovej a Novohorskej a vrchnej časti Sadmelijskej, čím by sa tieto ulice výrazne odľahčili,“ vysvetlil Škrovánek.

Starosta s investorom načrtli možnosť zriadenia novej štátnej škôlky v polyfunkčných priestoroch na spodnom podlaží v bloku A. „Rozprávali sme sa buď o možnosti dlhodobo výhodného nájmu pre mestskú časť, alebo o oprave už existujúcej materskej školy,“ povedal starosta Pilinský. Podľa Škrovánka sa celková vybavenosť bude dolaďovať podľa potrieb Račanov v tejto lokalite.

Prvé podzemné podlažia dvoch objektov už boli postavené dávnejšie, stavebné práce by mali znova ožiť úpravou terénu a zemnými prácami, pričom starosta Rače na stretnutí zástupcov investora upozornil aj na povinnosti vyplývajúce zo stavebného povolenia v súvislosti so zákazom stavebných prác v dňoch pracovného pokoja, ako aj na udržiavanie čistoty na prístupovej komunikácii. Ukončenie stavby a kolaudácia je naplánovaná do polovice roku 2017.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk