V rámci duelu Slovan – Žilina sa uskutoční krst publikácie o Karolovi Joklovi

ŠK Slovan Bratislava, futbal
ilustračné: SITA

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava pripravil v krátkom čase pre svojich fanúšikov i všetkých záujemcov športovej histórie už druhú knihu z edície Belasé legendy. Po septembri a publikácii venovanej Michalovi Vičanovi tentoraz o živote nezabudnuteľného hráča i človeka Karola Jokla.

Kniha, ktorej autorom je historik Tomáš Černák, mapuje Joklov životný príbeh a je tiež pripomienkou jeho nedožitých 70. narodenín. Celý projekt vznikol v spolupráci so SOV – Slovenským olympijským a športovým múzeom. Séria publikácií postupne predstaví životné príbehy 23 najvýznamnejších už nežijúcich hráčov Slovana, ktorí sa navždy zapísali do dejín slovenského futbalu.

Táto výnimočná osobnosť a jeden z najväčších talentov celého česko-slovenského futbalu prinášal vo svojej ére radosť fanúšikom nielen na Tehelnom poli, ale aj na štadiónoch súperov. Dvanásť rokov aktívnej hráčskej kariéry spojil so Slovanom Bratislava, s ktorým vybojoval Pohár víťazov pohárov i tri majstrovské tituly. Odohral tiež viacero nezabudnuteľných reprezentačných zápasov a zúčastnil sa na majstrovstvách sveta 1970 v Mexiku. Karol Jokl lákal divákov do hľadísk a jeho hra predstavovala neopakovateľný zážitok i potešenie z futbalu,“ uvádza sa na oficiálnej internetovej stránke Slovana.

Slávnostný krst publikácie o Karolovi Joklovi sa uskutoční v nedeľu 6. decembra o 12.15 hod. v priestoroch reštaurácie v budove hlavnej tribúny štadióna Pasienky, v rámci zápasu posledného jesenného 19. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (začiatok stretnutia je o 14. hodine).

Na krste sa zúčastnia blízki Karola Jokla, bývalí vynikajúci futbalisti či tréneri Slovana Bratislava i ďalšie osobnosti slovenského futbalu. ŠK Slovan Bratislava na krst srdečne pozýva aj fanúšikov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk