V rámci iniciatívy Živé miesta obnovili 15 verejných priestorov v meste, ďalšie sú v realizácii

Pekna cesta hajovna.jpg

V programe Živé miesta je aktuálne ukončených, rozpracovaných a navrhovaných vyše 40 projektov.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) zrealizoval od roku 2021 v rámci iniciatívy Živé miesta obnovu 15 verejných priestorov v hlavnom meste, ďalších päť je v realizácii. Ako pre agentúru SITA uviedla PR špecialistka MIB Annamária Krchňavá, v programe obnovy verejných priestorov Živé miesta je aktuálne ukončených, rozpracovaných a navrhovaných vyše 40 projektov, ktoré majú dokopy takmer 244-tisíc metrov štvorcových a pokrývajú väčšinu mestských častí Bratislavy.

Medzi obnovené verejné priestory v rámci programu patria od roku 2021 turistický areál Malý Slavín, ktorý získal ocenenie CEZAAR 2022, pozorovateľňa zvierat Vydrica, pobytové schody na Železnej studničke, pamätník obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží, multifunkčný park v Karlovej Vsi, parčík Karadžičova-Krížna, včelia lúka na Peknej ceste, revitalizácia Hodžovho námestia, platany na Trnavskom mýte, Štúrova ulica, Park Husova na Kolibe a okolie cintorína Karlova Ves.

Projekty, ktoré počas tohto roka odovzdali verejnosti sú Námestie slobody a fontána Družba, motýlia lúka v Dúbravke a hájovňa na Peknej ceste. V realizácii sú aktuálne bufet na Železnej a vnútroblok Poľská – Justičná, obe tesne pred kolaudáciou. V roku 2023 má byť ukončená aj rekonštrukcia objekt bývalého salónu v Sade Janka Kráľa. Ďalšími projektami, s ktorých obnovou majú začať v auguste je park na Kazanskej a park na Legionárskej.

V rámci rekonštrukcie objektu v Sade Janka Kráľa vypratali z budovy všetky nánosy bývalého využitia, ktoré zmenili dispozíciu objektu. „Pri tomto projekte najväčšiu časť zaberajú búracie práce v interiéri, ktorý bol rozdelený na viaceré menšie miestnosti, čo je pre nové funkcie nežiaduce,“ vysvetlila Krchňavá s tým, že hlavná funkcia objektu bude nová gastroprevádzka. „V najbližšom čase bude vyhlásená súťaž na jej nájomcu. Samotné rekonštrukčné práce sú plánované do jesene 2023,“ doplnila.

Zvyšné projekty z programu Živé miesta sú podľa Krchňavej buď v stave prípravy alebo povoľovacích procesov. „Množstvo projektov, ktoré sa obnovujú, závisí aj od finančných možností mesta pre daný kalendárny rok,“ poznamenala. Aktuálny stav všetkých projektov z Programu Živé miesta je možné sledovať na webe MIB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk