V rámci Národného dňa colníkov budú na Hlavnom námestí colníci predvádzať svoju prácu

colníci
ilustračné: SITA

Prácu finančnej správy priblíži verejnosti sobotňajšia akcia na Hlavnom námestí. Počas tradičného podujatia Národný deň colníkov uvidia jeho návštevníci zásah kukláčov, colnícke psy budú vyhľadávať drogy a pašovaný tovar a predvedie sa Čestná jednotka finančnej správy.

Ako informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, návštevníci si budú môcť prezrieť historické uniformy a zbrane. Priamo na námestí bude pristavené aj vozidlo so skenovacou technikou a budú si v ňom môcť preveriť, z akého kovu sú v skutočnosti vyrobené ich šperky. Pripravený bude stánok plný falzifikátov a originálnych produktov na porovnanie. Colníci budú tiež vysvetľovať, aké chránené druhy rastlín a živočíchov nie je možné z dovolenky privážať ako suveníry. Záujemcovia sa budú môcť odfotiť v colníckej uniforme. Pre deti sú pripravené aj rôzne súťaže. Budú si môcť vyskúšať beh v nepriestrelnej veste, popasovať sa s rukami v putách a overia si ich fyzickú zdatnosť.

Súčasťou tohtoročného programu je pripomenutie si 100. výročia vzniku 1. Československej republiky a 50. výročia Colnej únie. Na Hlavnom námestí sa budú môcť návštevníci pri tejto príležitosti oboznámiť aj s tým, ako fungovala hraničná kontrola či akú uniformu nosili colníci pred 100 rokmi. Programom, ktorý sa uskutoční od 14.30 do 17.00 hod., bude sprevádzať moderátor Slávo Jurko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk