V rámci podujatia Naše Mesto v Bratislave skrášlia dobrovoľníci prírodu, školy aj hrad Devín

Účastníci počas dobrovoľníckej brigády na hrade Devín.
Foto: archívne, SITA

Podujatie s celoslovenskou pôsobnosťou sa uskutoční v piatok 18. septembra.

Skupinky dobrovoľníkov z ôsmich desiatok firiem vymenia svoje kancelárie za školy, nízkoprahové centrá, dvory či dokonca hrady. Stane sa tak v piatok 18. septembra v rámci celoslovenského podujatia Naše Mesto.

Dobrovoľníci si odpracujú tento deň na rôznych miestach v prospech komunity. Celkovo pôjde Slovensko zlepšovať viac ako 3 500 dobrovoľníkov, ktorí budú rozdelení na malé kolektívy.

Celé podujatie sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Schaleková z Nadácie Pontis.

Po celom Slovensku

Dobrovoľnícke tímy, ktoré sa zapojili do podujatia Naše Mesto, si vyberali z aktivít po celom Slovensku. Neziskové organizácie, centrá voľného času, školy či samosprávy dostanú potrebnú pomoc napríklad pri upratovaní, maľovaní, revitalizácii zelene alebo záchrane pamiatok.

Cieľom podujatia je celkovo zlepšovať prostredie, v ktorom pôsobia, keďže organizáciám za bežných okolností často nezostávajú zdroje a chýbajú ľudské kapacity.

Aktivity v Bratislave

V Bratislave a okolí je v pláne 140 aktivít zameraných na obnovu a skrášlenie okolia, či už pamiatok alebo škôl. Značná časť aktivít je tento rok zameraná na čistenie prírody. Príkladom je čistenie Malého Dunaja. Účastníci Nášho Mesta budú do kanoe zberať nečistoty z vody a z konárov popri rieke. Iní dobrovoľníci zase pomôžu pri likvidácií nelegálnych skládok odpadu v bratislavskom Lamači.

V rámci podujatia budú dobrovoľníci tiež čistiť dlažbu a zbierať odpadky na Devíne, postarajú sa o areál antickej Gerulaty v Rusovciach či o exponáty v Múzeu dopravy v Bratislave. Konať sa bude aj čistenie lesa a obnova mobiliáru v oblasti Kamzík, magurskej doliny a náter rekreačného mobiliáru na Partizánskej lúke

Naše Mesto je podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. V tomto roku sa doň zapojí približne 3 550 dobrovoľníkov na rôznych miestach po Slovensku. Pomôžu tak 97 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk