Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Účastníci počas dobrovoľníckej brigády na hrade Devín.
Foto: archívne, SITA
17. septembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk, SITA Diskusia()

V rámci podujatia Naše Mesto v Bratislave skrášlia dobrovoľníci prírodu, školy aj hrad Devín

Podujatie s celoslovenskou pôsobnosťou sa uskutoční v piatok 18. septembra.

Skupinky dobrovoľníkov z ôsmich desiatok firiem vymenia svoje kancelárie za školy, nízkoprahové centrá, dvory či dokonca hrady. Stane sa tak v piatok 18. septembra v rámci celoslovenského podujatia Naše Mesto.

Dobrovoľníci si odpracujú tento deň na rôznych miestach v prospech komunity. Celkovo pôjde Slovensko zlepšovať viac ako 3 500 dobrovoľníkov, ktorí budú rozdelení na malé kolektívy.

Celé podujatie sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Schaleková z Nadácie Pontis.

Po celom Slovensku

Dobrovoľnícke tímy, ktoré sa zapojili do podujatia Naše Mesto, si vyberali z aktivít po celom Slovensku. Neziskové organizácie, centrá voľného času, školy či samosprávy dostanú potrebnú pomoc napríklad pri upratovaní, maľovaní, revitalizácii zelene alebo záchrane pamiatok.

Cieľom podujatia je celkovo zlepšovať prostredie, v ktorom pôsobia, keďže organizáciám za bežných okolností často nezostávajú zdroje a chýbajú ľudské kapacity.

Aktivity v Bratislave

V Bratislave a okolí je v pláne 140 aktivít zameraných na obnovu a skrášlenie okolia, či už pamiatok alebo škôl. Značná časť aktivít je tento rok zameraná na čistenie prírody. Príkladom je čistenie Malého Dunaja. Účastníci Nášho Mesta budú do kanoe zberať nečistoty z vody a z konárov popri rieke. Iní dobrovoľníci zase pomôžu pri likvidácií nelegálnych skládok odpadu v bratislavskom Lamači.

V rámci podujatia budú dobrovoľníci tiež čistiť dlažbu a zbierať odpadky na Devíne, postarajú sa o areál antickej Gerulaty v Rusovciach či o exponáty v Múzeu dopravy v Bratislave. Konať sa bude aj čistenie lesa a obnova mobiliáru v oblasti Kamzík, magurskej doliny a náter rekreačného mobiliáru na Partizánskej lúke

Naše Mesto je podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. V tomto roku sa doň zapojí približne 3 550 dobrovoľníkov na rôznych miestach po Slovensku. Pomôžu tak 97 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X