V Redute zahrá japonský mládežnícky orchester

orchester, hudba, čelo
ilustračné: pixabay.conm

Japonský mládežnícky orchester Doshisha University Orchestra sa predstaví v Bratislave. Symfonický orchester mladých umelcov z krajiny vychádzajúceho slnka vystúpi v stredu 9. marca o 18. hodine v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Ako ďalej informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, japonský študentský orchester sa predstaví pod taktovkou Hiroyukiho Odana. Publiku ponúkne výber z tvorby skladateľov z európskeho i japonského prostredia, Antonína Dvořáka, Yasuhideho Ita a Johannesa Brahmsa.

Doshisha University Orchestra tvorí 160 študentov prevažne z univerzity Doshisha v meste Kjóto, jednej z najprestížnejších kresťanských škôl v Japonsku, ktorú založili v roku 1875. „Doshisha University Orchestra založil Makizo Nakagawa a svoje prvé vystúpenie uskutočnil v roku 1925. Jeho reputácia neustále stúpala a jeden z jeho prvých koncertov poctili svojou návštevou aj členovia japonskej cisárskej rodiny,“ priblížila históriu telesa Martina Tolstova. Prvé zahraničné turné absolvoval orchester v roku 1980 do USA. Odvtedy vystupoval napríklad v Nemecku, Českej republike a v Maďarsku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk