Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lubo zelina.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
9. februára 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skruzinov.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V Ružinove chystajú výstavu obrazov umelca Ľuba Zelinu

Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú na vernisáž obrazov Ľuba Zelinu do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov. Spolu s kurátorkou Máriou Horváthovou otvorí vernisáž Obrazy starosta Ružinova Dušan Pekár v pondelok 19. februára o 18. hodine. Výstava potrvá do 6. apríla 2018.

Ľubo Zelina študoval v rokoch 1961 – 1967 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v prípravke u prof. Dezidera Millyho a na oddelení monumentálnej maľby u prof. Petra Matejku. Od roku 1961 žil v Bratislave, po ukončení štúdií sa venoval maľbe, kresbe a monumentálnej tvorbe vkomponovanej do architektúry.

Maliar Ľubo Zelina patrí k najvýraznejším zjavom monumentálnej školy profesora Petra Matejku. Je umelcom, ktorý od počiatku definoval vlastnú a nezameniteľnú výtvarnú reč, v ktorej rezonovali aktuálne podnety akčnej maľby, novej figurácie a hnutia Neue Wilde. Ďalšou výzvou bol pre neho nefiguratívny a štrukturálne bohatý prejav, no veľmi skoro ho ovládla ľudská, ale najmä zvieracia figúra, ako východisko všetkých veľkých tém, ktorým sa rozhodol venovať.

Zelinovo maliarske dielo, výrazne expresívne a dynamické, je charakteristické neobyčajným koloristickým cítením a inklináciou k abstrahovaniu tvarov, často až za hranicu predmetného sveta. V Zelinovej tvorbe je rozhodujúcim výrazné a akčné maliarske gesto, výsledkom ktorého je dramatická a expresívna, miestami až eruptívna maľba plná vášne a emócií, dynamiky a pohybu. Maľba, v ktorej významnú úlohu zohráva charakteristický maliarsky rukopis, veľkorysá kompozícia, tvarová štylizácia smerujúca k abstrakcii a najmä reč symbolov a metafor. Vstup na výstavu je voľný.

Lubo zelina plagat.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X