V Ružinove sa bude koncom septembra hodovať, pripravený je zaujímavý program

Ružinovské hodové slávnosti
SITA

Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú všetkých Ružinovčanov na tradičné Ružinovské hodové slávnosti, ktoré sa uskutočnia 29. a 30. septembra.

Hlavný program v Parku A. Hlinku otvorí starosta Ružinova Dušan Pekár so zástupcami partnerských miest. Nasledovať bude koncert revivalovej skupiny AC/DC s názvom BAC/DC, ako aj vystúpenie Tomáša Botlóa, známeho zo show Česko Slovensko má talent. Jeho hudba spája rómske melódie s džezom, latinom, flamengom, funkom či popom. Podvečer vystúpi jedna z najlepších orchestrálnych zoskupení Cigánski Diabli, ktorá prinesie originálne nové virtuózne skladby a jedinečné aranžmány a to s nesmiernou dávkou temperamentu. Vrcholom večera bude koncert slovenskej pop-music, speváčky – skladateľky a multinásobnej držiteľky hudobných ocenení naprieč viacerými hudobnými žánrami Jany Kirschner.

Ružinovčania sa môžu taktiež tešiť na tradičnú Ružinovskú cykločasovku, súťaže pre rodiny s deťmi, ako aj na Krúžkovanie Ružinova, kde sa na jednom mieste budú prezentovať organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a iné subjekty z Ružinova, ktoré po celý rok ponúkajú voľnočasové aktivity.

Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravená Ľudová hudba Ružinovčan, kolotoče a hodová diskotéka.

Nedeľa nezaostáva

Nedeľný program začne slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul.

Nedeľný kultúrny program bude pokračovať príhovorom zástupcov cirkví, ktoré pôsobia v Ružinove. Divákom sa ďalej predstavia talentovaní žiaci z ružinovských škôl, ako aj FS Karpaty. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na akustický koncert kapely Kornel Kadlubiak exGravis.

Večerný program otvorí kráľovná československého popu Dara Rolins. Finále hodov bude patriť najlepšej a najuznávanejšej srbskej dychovej kapele Boban Marković Orkestar.

Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený koncert skupiny Salamander, kolotoče a hodová diskotéka.

Hodove slavnosti.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk