V Ružinove sa cez víkend uskutoční AnimeShow 2015

Japan Islamic State Self Censorship
A woman walks past a poster of animation "Assassination Classroom" in Tokyo, Saturday, Jan. 31, 2015. Images or mentions of knives, ransom or blood - or anything else that can be seen alluding to the hostage crisis involving two Japanese in Syria - have been cut out. Some anime and other entertainment programs are altering, canceling or postponing episodes violating those sensitivities - typical of the kind of self-restraint shown here to avoid controversy. The following day, broadcaster Fuji Television Network canceled an episode of the animation, citing "inappropriate material given the current situation." (AP Photo/Koji Sasahara)

V priestoroch bratislavského Domu kultúry Ružinov sa bude od 27. februára do 1. marca konať ôsmy ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a sci-fi & fantasy AnimeShow.

Podujatie si pod patronát vzalo Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike. Spolu s AnimeShow sa na rovnakom mieste uskutoční aj siedmy ročník výstavy počítačových, kartových a stolových spoločenských hier Game Expo. Cena trojdňových vstupeniek je v predpredaji 15,90 eura, na mieste to bude 16,50 eura. Jednodňový lístok na piatok a nedeľu stojí 9,90 eura, na sobotu je to 10,90 eura.

Tento ročník AnimeShow a Game Expo je pre nás výnimočný. Po pár rokoch sme sa presunuli do nových a verím, že lepších priestorov Domu kultúry Ružinov. Overená tradícia však ide spolu s nami, a tak aj tento rok bude festivalu dominovať najmä jeho vizuálna časť – kostýmová súťaž Cosplay,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii organizátor festivalu Róbert Žittňan. Výherca súťaže Cosplay, ktorého vyberie odborná porota, sa neskôr zúčastní na európskom finále v Londýne. Cenu dostane aj súťažiaci alebo súťažiaca s vlastnoručne zhotoveným kostýmom, ktorý získa najviac hlasov od návštevníkov a návštevníčok.

„Pripravené sú desiatky prednášok na populárne témy, workshopy a diskusie. Nové priestory svojou prítomnosťou pokrstí aj špeciálny hosť festivalu z Japonska, oficiálny Pikachu maskot. Priestor na festivale dostanú aj najznámejší slovenskí YouTuberi,“ doplnil Róbert Žittňan.

Návštevníci a návštevníčky sa podľa usporiadateľov môžu tešiť aj na karaoke, fan-art, animované japonské filmy, či snímky ako Expendables 3 (2013) alebo Na hrane zajtrajška (2014). Organizátori pre zúčastnených pripravujú aj kvízy, herné a kartové turnaje, retro konzolové hry ako aj prezentácie herných vývojárskych štúdií. Chýbať nebude ani výstava herných automatov z Japonska a prezentácia knižných noviniek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk