Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vizuálny smog v meste, bilbordy, reklama
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA Vizuálny smog v meste, bilbordy, reklama
13. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V Ružinove sa pustili do boja s nelegálnymi reklamami, začali ich odstraňovať

Prvé štyri takéto reklamné zariadenia zmizli z Ivanskej cesty, mestská časť v spolupráci s Asociáciou vonkajšej reklamy plánuje odstrániť aj ďalšie.

„Asociácia vonkajšej reklamy nás požiadala o odstránenie deviatich reklamných stavieb. Aktuálne už štyri z nich zmizli z ulíc Ružinova. Som rád, že sa nám to spoločne podarilo, ale určite ešte boj s nelegálnymi reklamami nekončíme,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár v tlačovej správe s tým, že náklady za odstránenie nelegálnej reklamy ponesie Asociácia vonkajšej reklamy.

Odstraňovanie nelegálnych reklám je v súčasnosti podľa hovorkyne Ružinova Marianny Šebovej už ľahšie. Ako vysvetlila v tlačovej správe, umožnila to novela stavebného zákona, ktorá preklasifikovala reklamné a propagačné zariadenia na reklamné stavby. Okrem toho v novele sa zrušila možnosť dodatočnej legalizácie takýchto stavieb. „Tieto zmeny uľahčili vlastníkom pozemkov odstraňovanie nelegálnych reklám. Zároveň môže o ich likvidáciu požiadať aj Asociácia vonkajšej reklamy,“ vysvetľuje v tlačovej správe Šebová.

Likvidáciu nelegálnych reklamných stavieb síce uľahčila až novela stavebného zákona, no Ružinovu sa už niekoľko takýchto nepovolených zariadení podarilo odstrániť aj v minulosti. Ako priblížila Šebová, na základe výziev stavebného úradu si ich neraz odpratali z ulíc aj ich vlastníci. Podobne to bolo podľa nej aj v prípade jednej z reklám na Ivanskej ceste.

„Odstránili sme tri nelegálne reklamné stavby. Stáli na pozemkoch bratislavského kraja, mesta či súkromných vlastníkov. Pri niektorých z ďalších nepovolených reklám, o odstránenie ktorých sme požiadali, sa odvolali vlastníci, čiže aktuálne sa nimi ešte zaoberá stavebný úrad,“ uviedol technický riaditeľ jednej zo spoločností združených v Asociácii vonkajšej reklamy Pavol Čery. O odstránenie nepovolených reklám požiadalo ružinovský stavebný úrad aj hlavné mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X