V Ružinove sa stretne boxerská špička zo štyroch krajín. Koná sa Medzinárodné stretnutie boxerov

Boxing
ilustračné: depositphotos.com

V sobotu sa v stretnú boxeri zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Koná sa tu už 20. ročník Medzinárodného stretnutia boxerov – seniorov. Pripravený je aj bohatý sprievodný program a vstup pre verejnosť je zadarmo.

Bratislavská župa podporuje aj mainstreamové športy, ktoré možno nie sú v tom hlavnom zornom poli všetkých ľudí ako hlavný šport. Aj preto podporila tento boxerský a už tradičný turnaj.

„Tento turnaj má 20 ročnú históriu, vznikol z iniciatívy pána Šarközyho, ktorý je otcom celého rómskeho združenia a ktorý do dnešného dňa aktívne trénuje a vychováva mladých borcov,“ priblížil organizátor podujatia Jozef Mihók.

Akcia začne v sobotu o 14. hodine vo veľkej sále ružinovského Domu kultúry a zápasiť bude šesť dvojíc na reprezentačnej úrovni zo štyroch krajín – zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.

Slovensko budú zastupovať Michal Takács a Viliam Tankó. Rozhodcom všetkých kategórií bude Štefan „Amigo“ Šárközy, ktorý tým ukončí svoju dlhoročnú boxerskú, ale aj rozhodcovskú kariéru.

„Každú samotnú kategóriu bude oceňovať svojím pohárom župan, starostovia Vrakune, Ružinova a Starého Mesta. Odovzdávať pohár bude aj splnomocnenec vlády Peter Polák. Pripravený je aj kultúrny program pre širokú verejnosť,“ dodal Jozef Mihók. Ako zároveň dodal, ich snahou je pritiahnuť rómsku populáciu, aby mohli deti zadarmo športovať a zdokonaľovať sa.

Medzinárodné stretnutie boxerov – seniorov

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk