V Ružinove sa uskutoční ďalšia z výstav umeleckej tvorby, tentokrát uvidíte diela Ota Bachoríka

Bachorik umenie ruzinov vernisaz.jpg
Zdroj: Cultus Ružinov

Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú do Ružinovskej galérie na vernisáž obrazov Ota Bachoríka, tá sa koná v rámci otvorenia Kultúrneho leta v Ružinove.

Výstava Ota Bachoríka je zaradená medzi podujatia patriace k otvoreniu Kultúrneho leta v Ružinove. Obrazy si budete môcť pozrieť v priestoroch Domu kultúry Ružinov. Vernisáž výstavy otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok 2. júla o 18.00 hod. Vstup je voľný.

Sochár Oto Bachorík znova a znova prekvapuje výrazovou škálou i jedinečnosťou svojej sochárskej reči. Východiskovými témami Bachoríkovej tvorby sú príroda a človek. Jeho tvorba je zrkadlom jeho vnútorného sveta a cez symboly a metafory tlmočí obraz nekonečného priestoru, v ktorom žijú jeho sochy – veľkolepé postavy, hlavy, zvieratá, vtáky, ryby, architektúry i mystické objekty.

Oto Bachorík vyznáva klasické sochárske materiály, ale predovšetkým bronz, v spracovaní ktorého dosiahol jedinečné majstrovstvo. Práve preto ako vlastnú výzvu postavil pred seba priam heroickú úlohu – rovnakým spôsobom pokoriť prastarý sochársky materiál – drevo. A tak v priebehu necelých dvoch rokov 2013 – 2014 vytvoril kolekciu mimoriadne pôsobivých, monumentálnych drevených skulptúr s čistými tvarmi a s prísnymi a pevnými líniami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk