V Ružinove sa uskutoční tradičná vidiecka zabíjačka so všetkým, čo k tomu patrí

Cultus ruzinov zabijackove slavnosti tradicie foto.jpg

Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov pripravili pre všetkých milovníkov mäsa tradičné Ružinovské zabíjačkové slávnosti.

V sobotu 2. februára od 10.00 hod. v Parku Andreja Hlinku opäť ožijú zvyky, ktoré budú pripomínať tradície výroby zabíjačkových pochúťok. Organizátori na tento rok pripravili ukážky tradičnej dedinskej výroby klobás, porcovanie prasaťa, či súťaž vo varení ovarovej kapustnice.

Na predaj budú zabíjačkové výrobky od domácich výrobcov, ale aj zabíjačkové jedlá. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie Jána Berkyho Mrenicu, folkovú skupinu Salamander ale aj na fašiangový sprievod v podaní Folklórneho súboru Karpaty.

Ružinovská zabíjačka sa bude tentokrát riadiť novými, ekologickými pravidlami. Všetci predajcovia jedál a nápojov musia používať kompostovateľné riady, resp. riady určené na opätovné použitie. Kompostovateľným riadom sa v tejto situácii rozumejú napr. riady z cukrovej trstiny, palmových listov, rastlinného škrobu, celulózy, drevenej dyhy, papiera a pod. Zároveň sa všetky odpady budú separovať ,“ hovorí riaditeľka Cultus Ružinov, Andrea Kozáková.

Vstup na podujatie je zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk