V Ružinove sa uskutoční zber starých spotrebičov, obyvateľom ho odvezú bezplatne za určitých podmienok

Elektroodpad

Mestská časť Ružinov bude bezplatne odvážať nepotrebný elektroodpad, ktorý bude následne ekologicky zrecyklovaný.

Ako informovala bratislavská mestská časť Ružinov prostredníctvom svojej webovej stránky, v sobotu 23. marca 2019 sa uskutoční zber starých spotrebičov. Mestská časť obyvateľom Ružinova bezplatne odvezie nepotrebný elektroodpad na ekologickú recykláciu.

Kto sa chce zbaviť nepotrebných elektrospotrebičov, najneskôr do 20. marca 2019 musí kontaktovať Miestny úrad Bratislava – Ružinov, a to počas úradných hodín na telefónnom čísle 02/48284454 alebo nonstop emailom na adresu zber@ruzinov.sk.

Ďalším krokom v postupe je nahlásenie údajov, ku ktorým patrí druh a počet spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť. Takisto treba uviesť svoje meno, priezvisko, telefonický kontakt a presnú adresu, z ktorej chcete odviezť spotrebiče.

Ako doplnila mestská časť, zber je možné objednať si aj prostredníctvom online stránky www.zberelektroodpadu.sk. V deň zberu, a teda 23. marca 2019 do 8.00 h ráno, je potrebné vyložiť elektroodpad do vchodu bytového domu, respektíve za bránu rodinného domu.

Mestská časť pridala pre občanov aj ďalšie dôležité pokyny, k nim patria tieto:

  • Spotrebiče nevykladajte na ulicu. Mohli by ich vziať neoprávnení zberači, neodborne ich rozobrať, nepredajné komponenty odhodiť a prispieť tak k vzniku čiernych skládok vo vašom okolí.
  • Ak sa nám z dôvodu dopravného zdržania nepodarí prevziať vami nahlásený elektroodpad do 14:00 hod., kontaktujte nás do 14:30 na tel. č.: 0907 434 303.
  • Aby sme v priebehu dňa stihli odviezť spotrebiče zo všetkých nahlásených adries, elektroodpad nevynášame z bytov, pivníc či povál.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk