V Ružinove sa začala tohtoročná výmena povrchov ciest a chodníkov

Ružinov, oprava ciest a chodníkov
ruzinov.sk

V júli a auguste dostanú nový asfaltový povrch spolu štyri cesty a päť chodníkov v Ružinove. Rekonštrukčné práce začali na chodníkoch Ostredková a Drieňová okolo Bioparku na Ostredkoch.

Na obmedzenia pre motoristov a chodcov sa tak treba pripraviť na cestách Pažítková, Astrová, Liptovská a Oravská. Na Oravskej príde aj k úprave parkovacích miest. Vynovené budú aj chodníky na Bachovej a Liptovskej ulici a na spomínanej Ostredkovej a Drieňovej.

Predpokladané náklady na tieto práce Ružinov odhadoval na viac ako 530-tisíc eur, v elektronickej aukcii v rámci verejného obstarávania sa ich však podarilo stiahnuť na vyše 382-tisíc eur, ktoré spomedzi deväť uchádzačov ponúkla firma Eurovia SK.

Zároveň sa mestská časť uchádzala o dotáciu z Bratislavského samosprávneho kraja na opravu cesty na Krasinského ulici na Trnávke. Kraj mestskej časti odsúhlasil dotáciu viac ako 34-tisíc eur. Rekonštrukcia Krasinského by sa tak mala realizovať tiež v tomto roku.

Za uplynulé štyri roky mestská časť Ružinov vymenila povrch na 27 cestách a 12 chodníkoch za viac ako milión eur z ružinovského rozpočtu aj zo zdrojov súkromných firiem.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk