V Ružinove si ľudia zvolili opozičných a nezávislých poslancov

VO¼BY: Otvorenie volebných miestností
Foto: SITA/Diana Černáková

V bratislavskej mestskej časti Ružinov si do miestneho zastupiteľstva zvolili voliči opozičných a nezávislých poslancov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov tohtoročných komunálnych volieb, ktoré zverejnil na svojej stránke Štatistický úrad SR.

Stranu Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA – Boris Kollár, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ bude v Ružinove zastupovať sedem poslancov, a to Michal Gašaj, Michal Vicáň, Petra Kurhajcová, Matúš Méheš, Nikolaj Gečevský, Kamil Bodnár a Marek Machata.

Za Progresívne Slovensko a SPOLU bude v ružinovskom zastupiteľstve sedieť desať kandidátov. Sú to Katarína Šimončičová, Boris Čechvala, Ivan Kraszkó, Martin Ferák, Lucia Štasselová, Peter Herceg, Monika Ďurajková, František Bolgáč, Silvia Pilková, ako aj Peter Strapák.

Nezávislých poslancov budú zastupovať Eva Bacigalová, Jozef Matúšek, Michaela Biháryová, Mária Barancová, Marcela Kulifajová, Martin Patoprstý, Vladimír Sirotka a Maroš Mačuha.

V Ružinove zvíťazil v súboji o post starostu Martin Chren pred Jánom Buocikom. Na treťom mieste je Jana Poláčiková a až na štvrtom súčasný starosta Dušan Pekár. „Nesmierne si vážim dôveru Ružinovčanov. Oslavovať však budem až o štyri roky, keď sa nám podarí vyriešiť problémy, ktoré dedíme,“ povedal Chren. Chren zvíťazil v 64 zo 68 okrskov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk