V Ružinove spustili pilotný projekt blokového čistenia ulíc

Kvačalova ulica
maps.google.sk

V mestskej časti Ružinov dnes začali s blokovým čistením komunikácií. Ide o pilotný projekt, pri ktorom pracovníci Ružinovského podniku verejnoprospešných služieb ručne i strojom pozametajú ulice, ošetria stromy a vyčistia kanalizačné vpusty.

S blokovým čistením začala mestská časť na Nivách a je rozdelené na osem etáp. Opakovať by sa malo dvakrát ročne alebo podľa potreby. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

Blokové čistenie ulíc odštartovalo dnes v lokalitách Kvetná, Kvačalova, Bazová, Rastislavova ulica, Daxnerovo námestie a upratuje sa aj na rozhraní Kvetnej a Kulíškovej. S upratovaním budú pracovníci ružinovského verejnoprospešného podniku pokračovať v utorok na Budovateľskej, Kulíškovej a Súkenníckej ulici. V stredu sa presunú na Trenčiansku a Dulovo námestie. V upratovaní ulíc budú potom pokračovať 2. mája.

Blokové čistenie ulíc je spojené aj s dopravným obmedzením, v deň čistenia je totiž na danej ulici zákaz parkovať od 8. hodiny do ukončenia prác, čo je približne medzi 12. až 15. hodinou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk